Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 11 listopada 2020

Drużynowe Integracyjne Zawody Szermiercze z okazji Święta Niepodległości

  |   Doradca Prezydenta RP Paulina Malinowska-Kowalczyk odczytała list Andrzeja Dudy do uczestników Drużynowych Integracyjnych Zawodów Szermierczych Doradca Prezydenta RP Paulina Malinowska-Kowalczyk odczytała list Andrzeja Dudy do uczestników Drużynowych Integracyjnych Zawodów Szermierczych

Z okazji Święta Niepodległości w gmachu głównym AWF w Warszawie odbyły się Drużynowe Integracyjne Zawody Szermiercze. Gościem zawodów była Doradca Prezydenta RP Paulina Malinowska-Kowalczyk.

 

Zobacz także: Do uczestników Drużynowych Integracyjnych Zawodów Szermierczych Doradca odczytała list Prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do organizatorów i uczestników zawodów: „Serdecznie pozdrawiam uczestników i organizatorów Drużynowych Integracyjnych Zawodów Szermierczych z okazji Święta Niepodległości. Cieszę się, że ta wyjątkowa impreza odbywa się już po raz siedemnasty. Uczczenie Narodowego Święta Niepodległości poprzez szlachetną sportową rywalizację jest wspaniałą formą upamiętnienia ojców naszej niepodległości i naszych przodków, którzy walczyli o powrót niepodległej Rzeczypospolitej na mapę Europy.(…) Dziękuję organizatorowi, Integracyjnemu Klubowi Sportowemu AWF Warszawa, który od lat promuje sport osób z niepełnosprawnościami. Zawody, podczas których w równe szranki stają sportowcy pełnosprawni i szermierze poruszający się na wózkach, to doskonały przykład pokonywania barier i integracji poprzez sport. Zawodnikom biorącym udział w turnieju życzę wspaniałych sportowych emocji i satysfakcji z osiągniętych wyników, a wszystkich Państwa raz jeszcze serdecznie pozdrawiam, życząc radości i dumy z obchodów Święta Niepodległości”.

 

Tegoroczna Gala Finałowa XVII edycji Drużynowych Integracyjnych Zawodów w Szpadzie miała wyjątkowy przebieg ze względu na epidemię koronawiursa, uczestniczyła w niej minimalna liczba osób.

 

Poleć znajomemu