Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 5 marca 2021

Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z członkami Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Kielcach

  |   Pałac Prezydencki | Wideokonferencja z członkami Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Kielcach Pałac Prezydencki | Wideokonferencja z członkami Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Kielcach

W ramach konsultacji „Młodzi w Pałacu” Łukasz Rzepecki, Doradca Prezydenta RP odbył wideokonferencję z przedstawicielami Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Kielcach – Magdaleną Gwóźdź oraz Barbarą Biskup.

 

Zobacz także: Młodzi w Pałacu – spotkanie z przedstawicielami Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja dotycząca inicjatyw młodzieżowych Młodzi w Pałacu: Spotkanie Doradcy Łukasza Rzepeckiego z Prezesem KSM-u O problemach młodych z przedstawicielami Niezależnego Zrzeszenia Studentów W trakcie spotkania rozmawiano o działaniach stowarzyszenia przygotowujących wolontariuszy do współdziałania. Stowarzyszenie organizuje szkolenia w zakresie aspektów prawnych i praktycznych pracy wolontarystycznej.

 

Działania organizacji można opisać za pomocą 3 filarów: Wolontariatu – polegające na poszukiwaniu wolontariuszy oraz szkoleniu koordynatorów wolontariatu, Strefy Młodych - przestrzeni stworzonej z myślą o młodych, w ramach której mogą uczestniczyć w warsztatach, wyjazdach i zajęciach językowych, Aktywności Międzynarodowej – miejsca zapewniającego młodym ludziom możliwość wykonywania pracy wolontariackiej w kraju lub za granicą, umożliwiającego wolontariuszom zdobycie praktycznego doświadczenia, umiejętności i kompetencji niezbędnych do zdobywania nowej wiedzy, rozwoju osobistego, społecznego, obywatelskiego oraz zawodowego. Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Kielcach współtworzy oraz aktywnie uczestniczy w Polskiej Radzie Organizacji Młodzieżowych.

 __________

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.

 

 

 

Poleć znajomemu