Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 9 marca 2021

Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z Akademickimi Związkami Sportowymi

  |   Pałac Prezydencki | Wideokonferencja z przedstawicielką Akademickich Związków Sportowych Pałac Prezydencki | Wideokonferencja z przedstawicielką Akademickich Związków Sportowych

O sytuacji młodych sportowców w czasie trwania epidemii Covid-19 Łukasz Rzepecki, Doradca Prezydenta RP, rozmawiał z przedstawicielką Akademickich Związków Sportowych – Magdaleną Bryk. Wideokonferencja odbyła się w ramach konsultacji „Młodzi w Pałacu”.

 

Zobacz także: Młodzi w Pałacu – Parlament Młodych RP i wyzwania młodzieży w świecie po pandemii koronawirusa Młodzi w Pałacu. O wsparciu rozwoju osobistego i zawodowego osób z niepełnosprawnościami Młodzi w Pałacu. Spotkanie z przedstawicielami Ludowych Zespołów Sportowych Młodzi w Pałacu. O sytuacji ludzi młodych z niepełnosprawnościami z mistrzynią Kingą Dróżdż W trakcie spotkania dyskutowano także o działalności sportowej na szczeblach akademickich. Poruszono również temat odczuwalnego przez zawodników brak kibiców na obiektach sportowych.  

 

AZS to największe stowarzyszenie sportowe w Polsce działające nieprzerwanie od ponad wieku. Powstał w Krakowie w 1909 roku i stamtąd rozprzestrzenił się na wszystkie ośrodki akademickie w kraju. Zawodnicy są gwiazdami światowego sportu i sięgają po najwyższe laury na wszystkich najważniejszych zawodach, z mistrzostwami Europy, świata i igrzyskami olimpijskimi włącznie. 

 

Obecnie Akademickie Związki Sportowe wchodzą w skład pierwszej izby Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych.

__________

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.

Poleć znajomemu