Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 15 marca 2021

Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny

Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny

Wsparcie psychologiczne oraz psychiatryczne dzieci i młodzieży szczególnie w związku z negatywnymi skutkami rzeczywistości pandemicznej było głównym tematem spotkania prezydenckiego doradcy Łukasza Rzepeckiego z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny, w ramach konsultacji „Młodzi w Pałacu”. 

 

Zobacz także: Młodzi w Pałacu. O budowaniu i kształtowaniu młodego społeczeństwa z Fundacją dla Młodzieży Młodzi w Pałacu – Parlament Młodych RP i wyzwania młodzieży w świecie po pandemii koronawirusa Młodzi w Pałacu. O sytuacji ludzi młodych z niepełnosprawnościami z mistrzynią Kingą Dróżdż Młodzi w Pałacu. Zrzeszenie Studentów Polskich na spotkaniu w Pałacu Prezydenckim Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z Akademickimi Związkami Sportowymi Podczas wideokonferencji dyskutowano również o akcjach prozdrowotnych dla młodzieży szczególnie w zmożonym okresie izolacji, która przyczyniła się do mniejszej aktywności fizycznej i złych nawyków żywieniowych oraz o uregulowaniu kwestii związanych z działalnością w wolontariacie w stosunku do podejmowania pracy zawodowej przez przyszłych studentów.

 

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny (IFMSA-Poland) jest organizacją zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy. Jest zrzeszeniem apartyjnym, samorządnym i trwałym, o celach niezarobkowych. W ramach swej działalności należy do Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny – IFMSA (International Federation of Medical Students Associations), a także jest przedstawicielem Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych.

  __________

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.

Poleć znajomemu