Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 26 marca 2021

Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Poland

Wideokonferencja z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Poland

Łukasz Rzepecki, Doradca Prezydenta RP odbył wideokonferencję z przedstawicielami Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland – Jakubem Boguckim oraz Justyną Helbing. To już kolejne spotkanie w ramach konsultacji z młodzieżą „Młodzi w Pałacu”.

 

Zobacz także: Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z członkami AISEC Młodzi w Pałacu. II edycja Internetowego Forum Polonijnego Wsparcie psychologiczne dla młodych tematem Szczytu Młodzieżowego z udziałem Prezydenta Młodzi w Pałacu – spotkanie z przedstawicielami Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych Młodzi w Pałacu. O sytuacji ludzi młodych z niepełnosprawnościami z mistrzynią Kingą Dróżdż Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny Młodzi prawnicy rozmawiali z Doradcą na temat bieżących projektów realizowanych przez stowarzyszenie: ogólnopolskiego konkursu Mistrzowie Mediacji mającego na celu rozpowszechnienie idei mediacji jako formy polubownego rozwiązywania sporów, która pozwala wypracować satysfakcjonujące rozwiązania dla wszystkich stron konfliktu. Dyskusja dotyczyła również konkursu ogólnopolskiego „Moot Court” z prawa i procedury cywilnej „Civilis” będącego konkursem drużynowym, w którym uczestnicy będą mieli szansę sprawdzić się w roli pełnomocników, a także zweryfikować umiejętności nabyte w trakcie studiów w zakresie pisania pism procesowych oraz oratorstwa w praktyce.

 

ELSA Poland działa na 24 wydziałach prawa i administracji w 15 miastach oraz zrzesza około 1200 studentów prawa i młodych prawników. Członkowie działają w Stowarzyszeniu oraz współpracują z międzynarodowymi i krajowymi organizacjami pozarządowymi, największymi firmami prawniczymi i konsultingowymi, prawniczymi samorządami zawodowymi oraz innymi instytucjami mającymi wpływ na kształt zawodu prawnika.

 

Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland jest członkiem Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych. 

__________

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.

Poleć znajomemu