Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 5 maja 2021

Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Młodzieżową Radą Miasta Krakowa

  |   Młodzi w Pałacu | Spotkanie z Młodzieżową Radą Miasta Krakowa Młodzi w Pałacu | Spotkanie z Młodzieżową Radą Miasta Krakowa

W ramach konsultacji „Młodzi w Pałacu” Doradca Prezydenta RP Łukasz Rzepecki spotkał się online z przedstawicielami prezydium Młodzieżowej Rady Miasta Krakowa. Trwa cykl konsultacji z Młodzieżowymi Radami Gmin, Miast, Powiatów i Województw.

 

W trakcie rozmowy Doradca rozmawiał z młodzieżą o aktywizacji młodych ludzi ze szczególnym uwzględnieniem województwa małopolskiego. Uczestnicy spotkania sygnalizowali również wzmożoną pomoc psychologiczną dla ludzi młodych w okresie trwania oraz po zakończeniu epidemii koronawirusa.

 

Zobacz także: Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z United Nations Association Poland Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja inauguracyjna z Młodzieżowymi Radami Młodzi w Pałacu. Spotkanie ze Stowarzyszeniem All in UJ Młodzi w Pałacu. Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Homo Politicus Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Fundacją Młode Kresy Młodzi w Pałacu. O promowaniu dużej rodziny z „Młodymi na Plus” Młodzi poruszyli również problem przyczyn sięgania po używki przez młodzież oraz związanych z tym tragicznych konsekwencji. Dyskutowano także o edukacji zdalnej oraz wykluczeniu cyfrowym.

 

Młodzieżowa Rada Miasta Krakowa aktywnie działa, organizuje warsztaty i konferencje. Ich sztandarowym projektem jest charytatywny mecz piłki nożnej pomiędzy Radą Miasta Krakowa i Młodzieżową Radą Krakowa.

 

Zadaniem MRK jest zrzeszanie przedstawicieli samorządów szkolnych Krakowskich szkół średnich. Młodzi zajmują się rozpatrywaniem pomysłów i problemów krakowskiej młodzieży oraz działaniem ku polepszeniu ich sytuacji na arenie miejskiej.

__________

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.


 

Poleć znajomemu