Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 18 maja 2021

Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Młodzieżowymi Radami Jastrzębia-Zdroju oraz Piekar Śląskich

doradca siedzi przy stole, na przeciwko niego duży ekran z uczestnikami wideokonferencji   |   Rozmowa z Młodzieżowymi Radami Jastrzębia-Zdroju oraz Piekar Śląskich Rozmowa z Młodzieżowymi Radami Jastrzębia-Zdroju oraz Piekar Śląskich

Doradca Prezydenta RP Łukasz Rzepecki rozmawiał z przedstawicielami Młodzieżowych Rad Jastrzębia-Zdroju oraz Piekar Śląskich. Konsultacje wpisują się w cykl spotkań z przedstawicielami młodzieżowych rad miast, gmin, powiatów oraz województw.


Zobacz także: Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z Młodzieżowymi Radami Sejmiku Województwa Śląskiego oraz Dąbrowy Górniczej Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Młodzieżowymi Radnymi Miasta Biecz oraz Kościeliska W trakcie spotkania, które miało formę wideokonferencji, rozmawiano o wpływie pandemii na sposób funkcjonowania Młodzieżowych Rad. Młodzież z Jastrzębia-Zdroju poinformowała Doradcę o swoim projekcie zorganizowanym wspólnie z lokalnymi samorządowcami zwalczającym negatywne skutki pandemii z uwzględnieniem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz o zbiórce dla bezdomnych i dla domu opieki społecznej w Jastrzębiu-Zdroju.


Dyskutowano także o inicjatywach młodzieży z Piekar Śląskich dotyczących współpracy ze schroniskiem dla zwierząt, przeglądem twórczości artystycznej, sprzątaniem miasta razem z lokalnymi samorządowcami czy akcją „koperty życia”. Ma ona na celu dystrybucję wśród seniorów kopert, w których znajduje się naklejka do umieszczenia w widocznym miejscu oraz formularz na temat stanu zdrowia seniora. „Koperta życia” w razie wypadku znacznie ułatwi pracę medykom i przyspieszy czas ich reakcji, a co za tym idzie zwiększy szanse na ratunek dla seniora.


Rozmowa Doradcy z młodzieżowymi radnymi dotyczyła także spraw związanych z ekologią, edukacją oraz ustawą o młodzieżowych radach mającą na celu wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej wśród mieszkańców gminy, w tym zwłaszcza wśród młodzieży.
__________
„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.

Poleć znajomemu