Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 20 maja 2021

Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z Młodzieżowymi Radami Gorzowa Wielkopolskiego i Krosna Odrzańskiego

ekran z uczestnikami wideokonferencji   |   Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z Młodzieżowymi Radami Gorzowa Wielkopolskiego i Krosna Odrzańskiego Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z Młodzieżowymi Radami Gorzowa Wielkopolskiego i Krosna Odrzańskiego

Łukasz Rzepecki, Doradca Prezydenta RP ds. polityki młodzieżowej, rozmawiał z przedstawicielami Młodzieżowych Rad Gorzowa Wielkopolskiego oraz Krosna Odrzańskiego. To kolejne z cyklu spotkań z Młodzieżowymi radami w ramach konsultacji „Młodzi w Pałacu”.

 

W trakcie wirtualnego spotkania poruszono kwestie problemów związanych ze wsparciem psychologicznym i psychiatrycznym dzieci i młodzieży. 

 

Młodzieżowi Radni wspominali również o osiągnięciach swoich organów oraz poinformowali Doradcę o wsparciu, jakie otrzymują od lokalnych samorządowców i włodarzy miast. Ważnym tematem rozmowy była sprawa tzw. Art. 5b, czyli ustawy o młodzieżowych radach mającej na celu wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej wśród mieszkańców gminy, w tym zwłaszcza wśród młodzieży.

 

Ponadto dyskusja dotyczyła m.in. programu Erasmus, Inicjatywy Trójmorza czy kwestii ekologii oraz ochrony środowiska. Młodzieżowi Radni poinformowali Doradcę o akcjach sprzątania ich miejscowości.

 

__________

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.

Poleć znajomemu