Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 26 maja 2021

Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Młodzieżową Radą Miasta w Gogolinie

  |   Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Młodzieżową Radą Miasta w Gogolinie Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Młodzieżową Radą Miasta w Gogolinie

W ramach konsultacji „Młodzi w Pałacu” Doradca Prezydenta RP Łukasz Rzepecki spotkał się online z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta w Gogolinie. Podczas wideokonferencji poruszono problemy młodzieżowej lokalnej społeczności z województwa opolskiego.

 

Zobacz także: Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z Młodzieżowymi Radnymi Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Młodzieżowymi Radami Jastrzębia-Zdroju oraz Piekar Śląskich Młodzi w Pałacu. O promowaniu dużej rodziny z „Młodymi na Plus” Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Młodzieżową Radą Sprawiedliwości Młodzi w Pałacu. II edycja Internetowego Forum Polonijnego Rozmowa dotyczyła edukacji oraz nauczania zdalnego w czasie epidemii. Dyskutowano także o kwestii smogu, ekologii oraz ochrony środowiska w Gogolinie. Młodzieżowi Radni poinformowali Doradcę o dobrej współpracy z burmistrzem oraz innymi lokalnymi samorządowcami.

 

Ważnymi inicjatywami podejmowanymi przez młodzież są: wsparcie domów opieki społecznej działających w województwie opolskim, organizacja cyklu spotkań dla młodzieży z politykami czy coroczne wsparcie działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Tematem dyskusji była sprawa tzw. Art. 5b, czyli ustawy o młodzieżowych radach mającej na celu wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej wśród mieszkańców gminy, w tym zwłaszcza wśród młodzieży.

__________

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.

Poleć znajomemu