Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 1 czerwca 2021

Posiedzenie Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej

Posiedzenie Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej

Prezydencki doradca ds. młodzieży Łukasz Rzepecki wziął udział w V posiedzeniu Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej. Powinniśmy dążyć do wzmocnienia działalności organizacji młodzieżowych w taki sposób, byśmy byli współdecydentami naszych spraw – podkreślał.

 

Zobacz także: Prezydent: Przyszłość jest domeną ludzi młodych Prezydent podpisze we wtorek ustawę ws. młodzieżowych rad gminy i powiatu Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Młodzieżowymi Radami Jastrzębia-Zdroju oraz Piekar Śląskich Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Młodzieżowymi Radnymi Miasta Biecz oraz Kościeliska Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja ze Stowarzyszeniem ATD Czwarty Świat Polska – Prowadząc konsultacje „Młodzi w Pałacu” miałem możliwość spotkania z ponad 100 organizacjami młodzieżowymi, w tym z ponad wieloma Młodzieżowymi Radami. COVID-19 utrudnia wiele działań, ale radzimy sobie z tym, organizując spotkania on-line, takie jak dziś. Najważniejsze dla mnie jest to, że Młodzi chcą rozmawiać i dyskutować – mówił Łukasz Rzepecki.

 

– Ogromnie się cieszę, że Parlament Młodych RP to miejsce dla wszystkich młodych o różnych poglądach społecznych i gospodarczych – podkreślił.

 

– Jestem zaszczycony, że możemy spotkać się w tak wyjątkowym dniu – Dniu Dziecka, a ponadto w dniu, w którym Pan Prezydent Andrzej Duda podpiszę ustawę wzmacniającą działalność Młodzieżowych Rad, tak potrzebną w obecnych czasach, w których młodzież powinna i chce wziąć odpowiedzialność w swoje ręce – akcentował.

 

– Nie możemy zmarnować tego cennego kapitału jakim jesteśmy. Powinniśmy dążyć do wzmocnienia działalności organizacji młodzieżowych w taki sposób byśmy byli współdecydentami naszych spraw.

 

– Życzę Państwu w imieniu Pana Prezydenta Andrzeja Dudy i swoim owocnych obrad w tej podczas V posiedzenia Parlamentu Młodych RP oraz konstruktywnej debaty i wypracowania efektywnych rekomendacji służących młodemu pokoleniu, a Panu Przewodniczącemu Hubertowi Taładajowi dziękuje za zaproszenie i życzę owocnych obrad – zakończył swoje wystąpienie prezydencki doradca.

Poleć znajomemu