Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 8 czerwca 2021

Doradca Marek Rymsza o zachodniopomorskich CUS

Doradca Prezydenta RP dr hab. Marek Rymsza spotkał się z przedstawicielami centrów usług społecznych (CUS) funkcjonujących na Pomorzu Zachodnim, a także jednostek samorządu terytorialnego tego regionu, które są zainteresowane tworzeniem centrów. Spotkanie zorganizował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Przedstawiciele samorządów woj. zachodniopomorskiego opowiedzieli, na jakim są etapie tworzenia CUS-ów, a także o swoich doświadczeniach i problemach związanych z ich funkcjonowaniem. Zgłosili również potrzeby w zakresie wsparcia w procesie przeprowadzenia diagnozy, szkoleń, opracowania programu usług społecznych.


Doradca Marek Rymsza opowiedział o planowanych w ośrodku prezydenckim pracach nad monitoringiem powstawania CUS w ramach Rady do spraw Społecznych, której pracami kieruje. Zebrane doświadczenia posłużą przygotowaniu projektu nowelizacji ustawy o CUS.
Pierwszy w Polsce CUS powstał w Resku w woj. zachodniopomorskim. Centra powstają również w Koszalinie oraz w Świdwinie, Łobzie i w Goleniowie, a samorząd w Kołobrzegu rozważa utworzenie CUS.
 

Poleć znajomemu