Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 2 czerwca 2021

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnego centrum badawczo-wdrożeniowego

pan doradca siedzi przy biurku z zielonym obrusem, na biurku leży akt erekcyjny   |   Fot. Alicja Jaroszewska Fot. Alicja Jaroszewska Fot. Alicja Jaroszewska

Doradca prof. Andrzej Waśko uczestniczył w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Badawczo-Wdrożeniowego i Dydaktycznego Innowacyjnych Technologii w Ogrodnictwie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

 

Po uroczystym podpisaniu aktu erekcyjnego oraz poświęceniu i wmurowaniu kamienia węgielnego prof. Waśko odczytał list Prezydenta RP skierowany do uczestników wydarzenia. Prezydent Andrzej Duda podkreślił wagę inwestycji w kontekście bezpieczeństwa żywnościowego Polski:

 

„Produkcja żywności pozostaje wciąż wielkim wyzwaniem cywilizacyjnym. Bezpieczeństwo żywnościowe Polski zależy od tego, w jak dużym stopniu będziemy w stanie sami produkować zdrową, bezpieczną i pełnowartościową żywność. Jest to cel, którego nie można osiągnąć bez nowoczesnego i konkurencyjnego ogrodnictwa. Uprawa owoców i warzyw, których Polska jest jednym z czołowych europejskich eksporterów, to jedna ze strategicznych dziedzin polskiej gospodarki. Dlatego tak ważne jest wdrażanie nowych technologii, które pozwolą polskim ogrodnikom produkować więcej i taniej, a przede wszystkim zdrowo i ekologicznie.(…) Gratulując wmurowania kamienia węgielnego, życzę całej społeczności Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, a zwłaszcza pracownikom Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, wielu sukcesów oraz szybkiego i pomyślnego zakończenia inwestycji służącej całej polskiej branży ogrodniczej.”

 

Centrum Badawczo-Wdrożeniowe i Dydaktyczne Innowacyjnych Technologii w Ogrodnictwie ma być wybudowane do czerwca 2022 r. Głównym elementem nowego Centrum będzie szklarnia z czterema ogrzewanymi nawami.

Poleć znajomemu