Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 9 czerwca 2021

Otwarcie Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata VIRTUS 2021 z udziałem Doradcy Prezydenta RP Pauliny Malinowskiej-Kowalczyk

  |   Otwarcie Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata VIRTUS 2021 z udziałem Doradcy Prezydenta RP Pauliny Malinowskiej-Kowalczyk (fot. Arkadiusz Wojtasiewicz) Otwarcie Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata VIRTUS 2021 z udziałem Doradcy Prezydenta RP Pauliny Malinowskiej-Kowalczyk (fot. Arkadiusz Wojtasiewicz)

Paulina Malinowska-Kowalczyk, Doradca Prezydenta RP uczestniczyła w uroczystym otwarciu Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata VIRTUS 2021. Wydarzenie odbywające się w Bydgoszczy zostało objęte Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy.

 

Mistrzostwa Świata VIRTUS 2021 w lekkiej atletyce to najwyższej rangi międzynarodowe wydarzenie dla zawodników z niepełnosprawnością intelektualną organizowane w tym roku w naszym kraju.

 

Podczas otwarcia wydarzenia Pani Doradca odczytała Honorowy Patronat Małżonki Prezydenta RP:

 

„Ogromnie się cieszę, że Polska jest miejscem, gdzie odbywają się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata VIRTUS 2021. Moja radość jest tym większa, że spotkanie to doszło do skutku mimo niesprzyjających warunków trwającej na świecie pandemii koronawirusa. Chcę wyrazić mój podziw dla wszystkich zawodników, którzy zdecydowali się na wzięcie udziału w tym wydarzeniu.(…) Podziwiam Waszą niezwykłą solidarność zespołową, samozaparcie i zapał do walki. Dostarczacie publiczności dużą dawkę pozytywnych emocji i przeżyć, które na długo pozostają w pamięci. Dzięki Waszemu udziałowi sporty dla osób z niepełnosprawnością intelektualną zyskują na popularności, rozpowszechniając ideę tej szczególnej, szlachetnej rywalizacji.(…) Wszystkim Wam, którzy stanęliście w tym roku w szranki, by podjąć wyzwania, jakie stawia lekkoatletyka, życzę gorącego przyjęcia publiczności, a zwycięzcom już teraz z całego serca gratuluję i życzę mobilizacji do zdobywania kolejnych laurów w następnych sezonach sportowych”.

 

W zawodach na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy weźmie udział około 150 uczestników z 12 krajów. Polskę reprezentować będzie 20 najlepszych w kraju lekkoatletów, w tym faworyci do zwycięstw podczas Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2021.

 

Organizatorami wydarzenia są: Związek Stowarzyszeń Sportowych "Sprawni-Razem" oraz Federacja Virtus: World Intellectual Impairment Sport.

Poleć znajomemu