Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 11 czerwca 2021

Młodzi w Pałacu. Spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowych Rad województwa dolnośląskiego

ekran z uczestnikami konferencji   |   Wideokonferencja z młodzieżą radą województwa dolnośląskiego Wideokonferencja z młodzieżą radą województwa dolnośląskiego

W ramach konsultacji „Młodzi w Pałacu” z członkami Młodzieżowych Rad Doradca Prezydenta RP Łukasz Rzepecki rozmawiał  z młodzieżą radą województwa dolnośląskiego.

 

W spotkaniu online uczestniczyli młodzi z: Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Młodzieżowej Rady Miasta Ząbkowice Śląskie, Młodzieżowej Rady Powiatu Wołowskiego, Młodzieżowej Rady Powiatu Trzebnickiego oraz Młodzieżowej Rady Gminy Malczyce.

 

Podczas spotkania istotnym tematem rozmowy była podpisana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę ustawa wzmacniająca funkcjonowanie oraz działalność Młodzieżowych Rad. Młodzieżowi Radni sygnalizowali problemy związane z wyborami oraz spotkaniami podczas epidemii koronawirusa – zaznaczyli, że pandemia znacznie spowolniła ich dotychczasowe działania. Dyskutowano również o akcji promującej szczepienia, w którą aktywnie włączyli się członkowie młodzieżowych rad województwa dolnośląskiego.

 

Wśród tematów pojawiły się również sprawy związane z edukacją, rynkiem pracy czy wykluczeniem komunikacyjnym młodzieży z mniejszych ośrodków miejskich. Ponadto młodzi przedstawili Doradcy swoje działania mające na celu wsparcie Polaków na Białorusi.

 

Młodzież opowiedziała też o inicjatywach związanych z warsztatami na temat samorządności, ekologii oraz problemami ludzi młodych w powiatach województwa.

 

__________

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.

 

Poleć znajomemu