Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 15 czerwca 2021

Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z Młodzieżowymi Radami województwa lubelskiego

Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z Młodzieżowymi Radami województwa lubelskiego

Doradca Prezydenta RP Łukasz Rzepecki odbył wideokonferencję z przedstawicielami Młodzieżowych Rad województwa lubelskiego. Spotkanie online odbyło się w ramach konsultacji „Młodzi w Pałacu”.

 

Zobacz także: Młodzi w Pałacu. Spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowych Rad województwa dolnośląskiego Prezydent: Przyszłość jest domeną ludzi młodych Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Młodzieżowymi Radnymi Miasta Biecz oraz Kościeliska Współpraca z młodymi ludźmi jednym z priorytetów prezydentury Andrzeja Dudy W rozmowie uczestniczyli członkowie: Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, Młodzieżowej Rady Miasta w Opolu Lubelskim oraz przedstawiciele młodzieży z placówek oświatowych w Kraśniku.

 

Młodzieżowi Radni podkreślali ogromne wsparcie działań samorządów lokalnych podczas trwania epidemii koronawirusa. Ponadto podczas spotkania Pan Doradca wyraził chęć do współpracy pomiędzy strukturami młodzieżowych rad województwa lubelskiego, podkreślając ogromną rolę młodzieży w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Dyskutowano także o edukacji zdalnej i wykluczeniu cyfrowym dzieci oraz o problemach młodzieży na rynku pracy.

 

Podjęto również temat ustawy podpisanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę dotyczącej młodzieżowych rad mającej na celu wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej wśród mieszkańców gminy, w tym zwłaszcza wśród młodzieży.

 

Lubelskie Młodzieżowe Rady aktywnie działają, organizują warsztaty konferencje czy np. koncerty dla młodych. Jedną z ważniejszych inicjatyw jest Jarmark Jagielloński czyli festiwal, który jest połączeniem dla młodych mieszkańców Lublina zabawy, wymiany energii i komunikacji między jej uczestnikami. Jak podkreślali młodzi celem ich działań jest prezentacja i promocja kultury ich lokalnych społeczności.

__________

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.

Poleć znajomemu