Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 18 czerwca 2021

Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Młodzieżowymi Radami województwa wielkopolskiego

stoły ustawione w podkowę; uczestnicy spotkania siedzący przy stołach patrzą na ekran   |   Pałac Prezydencki | Spotkanie z Młodzieżowymi Radami województwa wielkopolskiego Pałac Prezydencki | Spotkanie z Młodzieżowymi Radami województwa wielkopolskiego Pałac Prezydencki | Spotkanie z Młodzieżowymi Radami województwa wielkopolskiego Pierwsza Dama oraz przedstawiciele młodzieżowych rad z województwa wielkopolskiego

Łukasz Rzepecki, Doradca Prezydenta RP ds. polityki młodzieżowej spotkał się w formie hybrydowej z przedstawicielami Młodzieżowych Rad województwa wielkopolskiego. To kolejne rozmowy z młodymi ludźmi w ramach konsultacji „Młodzi w Pałacu”.


Uczestniczyli w nich członkowie: Młodzieżowej Rady Miasta Poznania, Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn, Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gostyniu, Młodzieżowej Rady Miasta Tarnowo Podgórne oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku.


Spotkanie zaszczyciła swoją obecnością Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, która rozmawiała z młodzieżą o trapiących ich tematach związanych z edukacją. Poruszyli również problem przyczyn sięgania po używki przez młodzież, ze szczególnym uwzględnieniem napojów energetycznych, alkoholowych i wyrobów tytoniowych – oraz związanych z tym tragicznych konsekwencji.

 


Młodzieżowi radni poinformowali, że zajmują się rozpatrywaniem pomysłów i problemów swoich lokalnych młodzieżowych społeczności oraz działaniem ku polepszeniu ich sytuacji na arenie miejskiej.


Młodzieżowa Rada Miasta Poznania opowiadała o swoich ważnych inicjatywach, tj. o Punktach Pomocy Okresowej, Funduszu Samorządów Uczniowskich i Kongresie Samorządów Uczniowskich. Młodzieżowa Rada Gminy Kostrzyn przedstawiła akcję „Różowa skrzyneczka” oraz inicjatywę I Kurdeszowy Rajd Samochodowy. Wszystkie Młodzieżowe Rady województwa wielkopolskiego angażują się również w działalność charytatywną, np. w zbiórkę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy czy akcję „Szlachetna paczka”.


__________


„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.

 

Poleć znajomemu