Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 22 czerwca 2021

Młodzi w Pałacu. Spotkanie z przedstawicielem Strategii Młodzi+

mężczyzna siedzi przy okrągłym stoliku na przeciwko doradcy, są w maseczkach   |   Młodzi w Pałacu. Spotkanie z przedstawicielem Strategii Młodzi + Młodzi w Pałacu. Spotkanie z przedstawicielem Strategii Młodzi +

W ramach konsultacji „Młodzi w Pałacu” Doradca Prezydenta RP Łukasz Rzepecki spotkał się z przedstawicielem Strategii Młodzi +  Łukaszem Kozłowskim. Rozmowa dotyczyła obecnej działalności stowarzyszenia oraz jej perspektyw rozwoju.


Łukasz Kozłowski opowiadał o akcji „Poświęć godzinę” mającej na celu stworzenie aplikacji mobilnej na systemy Android i iOS, która pomoże łączyć ludzi potrzebujących wsparcia – na przykład w zrobieniu zakupów, zaopiekowaniu się zwierzęciem domowym, wyjściu na spacer (np. z osobą niewidomą, starszą albo jeżdżącą na wózku) – z osobami młodymi, które są w stanie poświęcić symboliczną godzinę na pomoc drugiej osobie.


W trakcie spotkania doradcy Rzepeckiemu został przekazany raport „Młodzi +” dotyczący platformy dyskusji i debaty pośród młodego pokolenia Polaków. Poruszono również tematy interesujące młodzież, tj. polityka mieszkaniowa, problemy na rynku pracy oraz kwestie wychowania patriotycznego.


Dyskutowano także o korporacji akademickiej „Arkonia” czyli stowarzyszeniu studenckim o charakterze ideowo-wychowawczym, które opiera się na trzech filarach: przyjaźń, praca nad sobą i patriotyzm.


__________

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.
 

Poleć znajomemu