Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 24 czerwca 2021

Młodzi w Pałacu. O akcji „Usłyszeć Dzieci” oraz o przyszłej Radzie ds. Młodzieży przy Prezydencie RP

w pomieszczeniu stoły ustawione w podkowę, przy nich siedzą członkowie spotkania, widok zza pleców doradcy   |   Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Młodzieżowymi Radami województwa mazowieckiego Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Młodzieżowymi Radami województwa mazowieckiego Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Młodzieżowymi Radami województwa mazowieckiego Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Młodzieżowymi Radami województwa mazowieckiego

Łukasz Rzepecki, Doradca Prezydenta RP ds. polityki młodzieżowej spotkał się z Młodzieżowymi Radami województwa mazowieckiego. To już kolejne spotkanie z młodzieżą w ramach konsultacji „Młodzi w Pałacu”.

 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: Młodzieżowej Rady Miasta w Szydłowcu, Młodzieżowej Rady Miejskiej w Karczewie, Młodzieżowej Rady Miejskiej w Grójcu oraz Młodzieżowej Rady Miasta Pruszków.

 

W trakcie rozmowy poruszono temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w trakcie pandemii oraz podczas wychodzenia z izolacji. Młodzi ludzie z wielką aprobatą wyrażali się na temat akcji zainicjowanej przez Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę – „Usłyszeć Dzieci” mającej na celu zachęcenie dorosłych, by jak najlepiej wpierali dzieci w tym trudnym okresie.

 

Ponadto Młodzieżowi Radni przedstawiali inicjatywy w swoich lokalnych społecznościach. Młodzież pruszkowska zorganizowała cykl spotkań z Prezydentem Miasta Pruszkowa, podczas którego każdy młody człowiek mógł zadać pytanie włodarzowi miasta. Z inicjatywy młodych stworzono również poidła dla bezdomnych zwierząt, zorganizowano sprzątanie miasta oraz turniej siatkówki.

 

Młodzieżowa Rada Miasta w Szydłowcu przeprowadziła sondę uliczną dotyczącą praw i obowiązków samorządów uczniowskich, a także ankietę na terenie miasta dotyczącą zdrowia psychicznego w czasie pandemii. Natomiast Młodzieżowa Rada Miasta w Karczewie zainicjowała budowę skateparku, nowych ławek oraz koszy na śmieci w swojej lokalnej społeczności.

 

Uczestnicy spotkania podkreślali, że młodzi ludzie mają inne spojrzenie na rzeczywistość i z chęcią zaangażują się w jeszcze większą działalność publiczną, dlatego tak ważne dla nich jest utworzenie Rady ds. Młodzieży przy Prezydencie RP.

__________

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.

 

Poleć znajomemu