Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 14 marca 2017

Otwarcie wystawy o uchodźcach wewnętrznych na Ukrainie

  |   (Fot. Filip Błażejowski) (Fot. Filip Błażejowski)

Doradca Prezydenta RP Urszula Doroszewska wzięła udział w otwarciu wystawy „Displaced. 12 Stories from Ukraine”. Wystawa składa się z serii portretów autorstwa Sergiya Sarakhanova oraz osobistych historii bohaterów. Ekspozycja przedstawia historie 12 osób oraz ich rodzin przesiedlonych wewnętrznie na Ukrainie. Każde zdjęcie to unikatowe doświadczenie, odkrywanie historii jednej z milionów przesiedlonych osób, które musiały zmierzyć się z ponadprzeciętnymi trudnościami.

 

–  Polska wspiera niepodległość i całość terytorialną Ukrainy –  mówiła Urszula Doroszewska. – Mamy nadzieję, że Ukraina czuje to wsparcie. Każdy z nas nosi w sobie historie rodzinne, bardzo tragiczne, sprzed kilkudziesięciu lat. Te historie teraz w nas odżywają, kiedy zapoznajemy się z tymi sylwetkami. Jesteśmy wdzięczni rządowi brytyjskiemu za tę wystawę, za pokazanie jej też polskiej publiczności. To jest doskonały sposób na zaapelowanie do ludzi, zbliża nas to, abyśmy mogli Ukrainie udzielić odpowiedniego wsparcia – podkreśliła Doradca Prezydenta RP.

 

Organizatorem wystawy „Displaced. 12 Stories from Ukraine” jest Ambasada Brytyjska w Kijowie oraz organizacja pozarządowa Stabilization Support Services. Ekspozycja gościła w ostatnich miesiącach w najważniejszych stolicach europejskich: Londynie, Berlinie, Brukseli, Paryżu, Rzymie, a także w Radzie Europy w lutym 2017 r.

Poleć znajomemu