Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 6 grudnia 2015

"Rozwiązanie dla frankowiczów musi być również stabilne dla finansów"

Projekt mający rozwiązać problemy „frankowiczów” musi z jednej strony odpowiadać potrzebom osób, które mają kredyty w walutach obcych, a z drugiej strony gwarantować stabilność systemu finansów publicznych – mówi doradca społeczny prezydenta Paweł Mucha.

 

- Prace nad rozwiązaniem problemów „frankowiczów” będą nadal prowadzone. Gdy projekt zostanie przedyskutowany z zainteresowanymi środowiskami, trafi do Sejmu - zapowiedział Mucha w niedzielę rozmowie z PAP.

 

Jak podkreślił, prace nad projektem „muszą być prowadzone w taki sposób, by z jednej strony dały rozwiązanie problemów czy to „frankowiczów” czy osób, które brały pożyczki bądź kredyty w innych walutach obcych, a z drugiej strony, by rozwiązanie to było stabilne dla systemu finansów publicznych oraz by uwzględniało kontekst wszystkich skutków społeczno-gospodarczych.

 

Ruch Pro Futuris, zrzeszający osoby, które mają kredyty hipoteczne w walutach obcych, przede wszystkim frankach szwajcarskich, poinformował w niedzielę, że przedstawiciele protestujących w sobotę „frankowiczów” zostali przyjęci w Pałacu Prezydenckim i mogli przedstawić swoje postulaty. Zobacz także: "Projekt ustawy dla frankowiczów do dalszych negocjacji" Wspólne oświadczenie Kancelarii Prezydenta RP i przedstawicieli kredytobiorców

 

Na początku listopada Sekretarz Stanu w KPRP Maciej Łopiński poinformował, że prace zespołu przygotowującego projekt dotyczący "frankowiczów" zostają przedłużone. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu