przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 6 grudnia 2015

"Rozwiązanie dla frankowiczów musi być również stabilne dla finansów"

Projekt mający rozwiązać problemy „frankowiczów” musi z jednej strony odpowiadać potrzebom osób, które mają kredyty w walutach obcych, a z drugiej strony gwarantować stabilność systemu finansów publicznych – mówi doradca społeczny prezydenta Paweł Mucha.

 

- Prace nad rozwiązaniem problemów „frankowiczów” będą nadal prowadzone. Gdy projekt zostanie przedyskutowany z zainteresowanymi środowiskami, trafi do Sejmu - zapowiedział Mucha w niedzielę rozmowie z PAP.

 

Jak podkreślił, prace nad projektem „muszą być prowadzone w taki sposób, by z jednej strony dały rozwiązanie problemów czy to „frankowiczów” czy osób, które brały pożyczki bądź kredyty w innych walutach obcych, a z drugiej strony, by rozwiązanie to było stabilne dla systemu finansów publicznych oraz by uwzględniało kontekst wszystkich skutków społeczno-gospodarczych.

 

Ruch Pro Futuris, zrzeszający osoby, które mają kredyty hipoteczne w walutach obcych, przede wszystkim frankach szwajcarskich, poinformował w niedzielę, że przedstawiciele protestujących w sobotę „frankowiczów” zostali przyjęci w Pałacu Prezydenckim i mogli przedstawić swoje postulaty. Zobacz także: "Projekt ustawy dla frankowiczów do dalszych negocjacji" Wspólne oświadczenie Kancelarii Prezydenta RP i przedstawicieli kredytobiorców

 

Na początku listopada Sekretarz Stanu w KPRP Maciej Łopiński poinformował, że prace zespołu przygotowującego projekt dotyczący "frankowiczów" zostają przedłużone. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.