Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 9 stycznia 2016

Benemerenti 2016 i 25-lecie przywrócenia Ordynariatu Polowego WP

  |   (fot. BBN) (fot. BBN) (fot. BBN)

Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych, Nuncjatura Apostolska w Polsce oraz Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" - to laureaci nagród Benemerenti Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. W sobotę biskup polowy WP gen. bryg. Józef Guzdek wręczył wyróżnienia Benemerenti oraz medale „Milito pro Christo”.

 

Uroczysta gala wręczenia wyróżnień odbyła się w sobotę w Warszawie w 25. rocznicę przywrócenia Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego w Polsce. W uroczystości uczestniczył m.in. doradca Prezydenta RP prof. Andrzej Zybertowicz, który odczytał list Prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowany do uczestników uroczystości. Obecny był również sekretarz stanu w MON Bartosz Kownacki.


Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie – jak napisano w uzasadnieniu - została nagrodzona za wierność najwyższym wartościom: Bóg, Honor, Ojczyzna wypisanym na wojskowych sztandarach, za budowanie patriotycznych postaw kolejnych pokoleń polskich lotników oraz kształtowanie charakterów podchorążych w myśl hasła: Miłość żąda ofiary.


Kapituła nagrody Benemerenti uhonorowała także Nuncjaturę Apostolską w Polsce oraz Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia".


Podczas uroczystości wręczono też medale „Milito pro Christo” za działalność na rzecz dobra publicznego, upowszechnianie standardów moralnych i działanie zgodne z wartościami chrześcijańskimi.

 

Więcej na stronie BBN.gov.pl

Poleć znajomemu