Menu rozwijane

08 maja 2021
Zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (1)
Zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (2)
o1646660150.jpg
o1900972433.jpg

Jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w działalność charytatywną i patriotyczną. Pan Prezydent Andrzej Duda jest otwarty na wszelkie inicjatywy młodych z KSM – zapewniał Łukasz Rzepecki Doradca Prezydenta RP Andrzeja Dudy w trakcie Zebrania Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Może Cię zainteresować Współpraca z młodymi ludźmi jednym z priorytetów prezydentury Andrzeja Dudy Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Młodzieżową Radą Sprawiedliwości Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja ze Stowarzyszeniem ATD Czwarty Świat Polska Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja inauguracyjna z Młodzieżowymi Radami Młodzi w Pałacu. Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Homo Politicus – Przed nami bardzo szerokie perspektywy współpracy. Pan Prezydent dba o wszystkie środowiska młodzieżowe. Spotkania w ramach cyklu „Młodzi w Pałacu” to początek nowego rozdziału współpracy z młodymi, szczególnie z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. „Mniej polityki – więcej współpracy”  ta myśl przyświeca Andrzejowi Dudzie od samego początku prezydentury, a młodzi to przecież priorytet Polski – podkreślił.

Wsparcie Prezydenta wyraża się w inicjatywie ustawodawczej, za którą potem idą konkretne środki. Jednak, aby je dobrze wykorzystać, potrzebne są konsultacje ze środowiskami młodzieżowymi. Bardzo się cieszę, że mogę dziś spotkać się z przedstawicielami władz KSM. Niezwykle mi zależy, aby w raporcie na koniec konsultacji „Młodzi w Pałacu” znalazły się sugestie KSM-owiczów. Tylko w taki sposób będzie to wymierny głos młodego pokolenia Polaków” – mówił prezydencki doradca.

Na koniec spotkania Doradca Prezydenta RP podziękował za inicjatywy charytatywne KSM takie jak „Polak z Sercem” – pomocy rodakom na Kresach, a także za współpracę z Parą Prezydencką w ramach inicjatyw ekologicznych, m.in. #SadziMY. Przedstawiciele Stowarzyszenia zostali zaproszeni na kolejne rozmowy w Pałacu już w najbliższy wtorek.

Zebranie Krajowej Rady KSM odbywa się trzy razy w roku. W trakcie spotkań poruszane są najważniejsze aspekty działań Stowarzyszenia. Doradca Prezydenta RP Łukasz Rzepecki był gościem specjalnym majowych obrad.

KSM zrzesza obecnie ponad 9 tysięcy młodych katolików z całej Polski, którzy działają na rzecz Kościoła w duchu patriotycznym.