Menu rozwijane

16 lutego 2021

Doradca Prezydenta RP Łukasz Rzepecki spotkał się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielką Olimpiad Specjalnych Polska – Anitą Tomasik. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Młodzi w Pałacu”.

Pani Anita podkreśliła potrzebę stworzenia możliwości rozwoju osobistego i zawodowego osobom niepełnosprawnym. Podczas spotkania rozmawiano także o zaangażowaniu przedstawicieli młodego pokolenia na rożnych szczeblach i we wszystkich procesach decyzyjnych dotyczących młodych ludzi, w tym przy opracowywaniu krajowych strategii.

Poruszono również tematy związane ze zwiększeniem inwestycji w edukację młodych ludzi, tak, by mogli oni wykorzystać swoją kreatywność i innowacyjność oraz zatrudnienia młodych ludzi i możliwości prowadzenia biznesu zarówno Polsce, jak i świadczenia usług w kraju na rzecz firm zagranicznych.

Olimpiady Specjalne Polska to program akredytowany przez międzynarodowy ruch Special Olympics Inc.

01_kprp_luksza_rzepecki_mlodzi_w_palacu_20210210_erb50037_.jpg [445.88 KB]

___________

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.