12 marca 2021

Pałac Prezydencki | Spotkanie z Fundacją Młode Kresy

Pałac Prezydencki | Spotkanie z Fundacją Młode Kresy

Pałac Prezydencki | Spotkanie z Fundacją Młode Kresy

o24119102.jpg
o188154225.jpg
o149772941.jpg

Prezydencki Doradca ds. młodzieży Łukasz Rzepecki gościł na spotkaniu członków Fundacji Młode Kresy. W ramach kolejnej odsłony „Młodych w Pałacu” rozmawiano o roli fundacji w upamiętnianiu Polaków zamordowanych przez NKWD podczas okupacji sowieckiej oraz o pomocy Polakom przebywającym na Wschodzie, w szczególności Białorusi, Litwie i Ukrainie.

Może Cię zainteresować Młodzi w Pałacu – Parlament Młodych RP i wyzwania młodzieży w świecie po pandemii koronawirusa Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja dotycząca inicjatyw młodzieżowych Młodzi w Pałacu. O wsparciu rozwoju osobistego i zawodowego osób z niepełnosprawnościami Młodzi w Pałacu. Spotkanie z przedstawicielami Ludowych Zespołów Sportowych Młodzi w Pałacu. O budowaniu i kształtowaniu młodego społeczeństwa z Fundacją dla Młodzieży Członkowie fundacji skupiają się przede wszystkim na zachowaniu tożsamości, języka oraz kultury polskiej wśród młodych Polaków na Białorusi, Ukrainie oraz Litwie. Szczególną uwagę zwracają na integrację Polaków ze Wschodu na terytorium Polski.

Fundacja Młode Kresy została zarejestrowana w Polsce w 2015 roku przez aktywistów wywodzących się ze środowiska „Polacy Grodzieńszczyzny”, którzy przyjechali do Polski zdobywać wykształcenie na polskich uczelniach. Z czasem do fundacji dołączyli również ich rodacy z Litwy i Ukrainy.

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.