Menu rozwijane

28 kwietnia 2021
Wideokonferencja Doradcy Łukasza Rzepeckiego z Młodzieżowymi Radami
Wideokonferencja Doradcy Łukasza Rzepeckiego z Młodzieżowymi Radami
Wideokonferencja Doradcy Łukasza Rzepeckiego z Młodzieżowymi Radami
Wideokonferencja Doradcy Łukasza Rzepeckiego z Młodzieżowymi Radami
o75425788.jpg
o1624934594.jpg
o1851734563.jpg
o1322960154.jpg

Łukasz Rzepecki, Doradca Prezydenta RP ds. polityki młodzieżowej zainaugurował cykl spotkań z przedstawicielami Młodzieżowych Rad w ramach konsultacji „Młodzi w Pałacu”. Łukasz Rzepecki podkreślił wyjątkowy charakter i działalność Młodzieżowych Rad dla społeczności lokalnych.

Może Cię zainteresować Młodzi w Pałacu – spotkanie z przedstawicielami Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych Prezydent spotka się w poniedziałek z Młodzieżową Radą Klimatyczną Młodzi w Pałacu: Spotkanie Doradcy Łukasza Rzepeckiego z Prezesem KSM-u Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Młodzieżową Radą Sprawiedliwości Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Młodzieżową Radą Muzeum II Wojny Światowej W pierwszym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Młodzieżowej Rady Miasta Rzeszowa, Młodzieżowej Rady Miasta Krosna oraz Młodzieżowej Rady Miasta Mielec.

W trakcie spotkania rozmawiano o funkcjonowaniu oraz działalności poszczególnych Młodzieżowych Rad, zwracano uwagę na brak finasowania dojazdów na posiedzenia młodzieżowych przedstawicieli.

Istotnym tematem rozmowy był pandemia koronawirusa, która w znaczący sposób wpłynęła na działalność poszczególnych Rad, młodzież sygnalizowała brak kontaktu z rówieśnikami i przeniesienie całej aktywności do realiów wirtualnych.

Dyskutowano również o lokalnych potrzebach ludzi młodych w województwie podkarpackim, działaniach urzędów miast uwzględniających potrzeby ludzi młodych oraz inicjatywie „Szklane Dźwięki” organizowanej przez Młodzieżową Radę Miasta Krosna.

__________

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.