Menu rozwijane

20 maja 2021
Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z Młodzieżowymi Radami Gorzowa Wielkopolskiego i Krosna Odrzańskiego
Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z Młodzieżowymi Radami Gorzowa Wielkopolskiego i Krosna Odrzańskiego
o947820668.jpg
o1834059916.jpg

Łukasz Rzepecki, Doradca Prezydenta RP ds. polityki młodzieżowej, rozmawiał z przedstawicielami Młodzieżowych Rad Gorzowa Wielkopolskiego oraz Krosna Odrzańskiego. To kolejne z cyklu spotkań z Młodzieżowymi radami w ramach konsultacji „Młodzi w Pałacu”.

W trakcie wirtualnego spotkania poruszono kwestie problemów związanych ze wsparciem psychologicznym i psychiatrycznym dzieci i młodzieży.

Młodzieżowi Radni wspominali również o osiągnięciach swoich organów oraz poinformowali Doradcę o wsparciu, jakie otrzymują od lokalnych samorządowców i włodarzy miast. Ważnym tematem rozmowy była sprawa tzw. Art. 5b, czyli ustawy o młodzieżowych radach mającej na celu wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej wśród mieszkańców gminy, w tym zwłaszcza wśród młodzieży.

Ponadto dyskusja dotyczyła m.in. programu Erasmus, Inicjatywy Trójmorza czy kwestii ekologii oraz ochrony środowiska. Młodzieżowi Radni poinformowali Doradcę o akcjach sprzątania ich miejscowości.

__________

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.