Menu rozwijane

14 kwietnia 2021
Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z MODEL UNITED NATIONS ASSOCIATION POLAND (1)
o652023666.jpg

Prezydencki Doradca ds. polityki młodzieżowej Łukasz Rzepecki odbył wideokonferencję z przedstawicielami United Nations Association Poland – Adamem Dziedzicem oraz Karoliną Gajęcką. Spotkanie odbyło się w ramach konsultacji „Młodzi w Pałacu”.

Może Cię zainteresować Młodzi w Pałacu. Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Homo Politicus Młodzi w Pałacu: Spotkanie Doradcy Łukasza Rzepeckiego z Prezesem KSM-u Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z członkami AISEC Młodzi w Pałacu – Parlament Młodych RP i wyzwania młodzieży w świecie po pandemii koronawirusa Młodzi w Pałacu. II edycja Internetowego Forum Polonijnego Rozmawiano o aktywności obywatelskiej ludzi młodych ze szczególnym uwzględnieniem projektów wspierających i upowszechniających wiedzę na temat Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz roli Polski w tej organizacji. Poruszono również kwestie związane z edukacją oraz zaangażowaniem młodzieży w sprawy związane ze zmianami klimatycznymi.

Dyskutowano także o sztandarowych projektach organizacji takich jak „Polska: Debata, Dyplomacja, Dialog”, który ma na celu ukazanie wśród młodzieży ogromnego znaczenia dyplomacji publicznej i kulturalnej dla pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Innymi bardzo znanymi działaniami United Nations Association Poland są: „Agenda 2030: Polska dla Zrównoważonego Rozwoju”  zadaniem którego jest m.in. ochrona środowiska naturalnego czy „ONZ dla Młodych i Model United Nations”​, którego celem jest dostarczenie młodym ludziom możliwości zgłębienia wiedzy oraz zaangażowania się w działania związane aktywnością Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dzięki temu młodzież może rozwijać umiejętności z zakresu dziedzin takich jak: stosunki międzynarodowe, polityka, ekonomia, prawa człowieka, ekologia, dyplomacja.

United Nations Association Poland jest także członkiem Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych.

__________

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.