W Pałacu Prezydenckim odbyła się debata rewanżowa finalistów VIII Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. W rywalizacji wzięły udział drużyny V Liceum Ogólnokształcącego z Poznania oraz VII Liceum Ogólnokształcącego z Poznania.
We wtorek po raz kolejny zbierze się prezydencki zespół ds. sędziów pokoju; podsumujemy dotychczasowe prace – poinformował Paweł Mucha. Zespół przygotowuje pakiet projektów ustaw, który, według niego, może być gotowy pod koniec lata lub wczesną jesienią.
Łukasz Rzepecki uczestniczył w spotkaniu inauguracyjnym ws. Okrągłego Stołu dla Edukacji Klimatycznej. Wydarzenie zorganizowane przez UN Global Compact Network Poland odbyło się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
O wyzwaniach, jakie stawia przed Polską europejska polityka klimatyczna prezydencki doradca Paweł Sałak mówił w wywiadzie dla telewizji wPolsce.pl
Spotkaniem z przedstawicielami partyjnych młodzieżówek zakończył się pierwszy etap konsultacji „Młodzi w Pałacu”. Teraz do Prezydenta Andrzeja Dudy trafi raport poświęcony problemom młodych z propozycjami ich rozwiązania.
Prezydencki doradca Łukasz Rzepecki w środę po południu spotka się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami młodzieżówek partyjnych. – Będziemy rozmawiać o kluczowych sprawach, które dotykają na co dzień osoby młode – zapowiedział.
Doradca Prezydenta RP Łukasz Rzepecki uczestniczył w uroczystości 10. rocznicy działalności młodzieżowego stowarzyszenia United Nations Association Poland. Wydarzenie odbyło się w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Jeśli będzie taka wola Prezydenta, na jesieni będziemy gotowi, aby skierować projekty ustaw wprowadzające sędziów pokoju do prac parlamentarnych – przekazał Paweł Mucha, społeczny doradca Prezydenta i członek prezydenckiego zespołu ds. sędziów pokoju.
W niedzielę Doradca Prezydenta RP Paweł Czerwiński złożył w imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy wiązanki biało-czerwonych kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym Żydów zabitych w Jedwabnem 10 lipca 1941 roku oraz na miejscowym cmentarzu żydowskim.
Łukasz Rzepecki rozmawiał z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miejskiej Dębna oraz Młodzieżowego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego m.in. o problemach w edukacji, które uwidoczniły się w trakcie lockdownu.
Doradca Prezydenta RP ds. polityki młodzieżowej Łukasz Rzepecki zaprosił do Pałacu Prezydenckiego członków Młodzieżowej Rady Białegostoku oraz Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego.
W ramach konsultacji „Młodzi w Pałacu” Doradca Prezydenta RP Łukasz Rzepecki spotkał się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska.
Doradca Łukasz Rzepecki rozmawiał z młodymi działaczami m.in. o akcji „Szczepimy się” oraz o roli mediów społecznościowych w promocji szczepień wśród ludzi młodych.
Barbara Fedyszak-Radziejowska uczestniczyła w uroczystości wręczenia nagrody Instytutu Pamięci Narodowej „Kustosz Pamięci Narodowej”. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Doradca Prezydenta RP Łukasz Rzepecki uczestniczył w XXVI Krajowej Konferencji Parlamentu Studentów RP. Tematami spotkania było m.in. szkolnictwo wyższe i 25-lecie PSRP.