Menu rozwijane

Szef KPRP Grażyna Ignaczak–Bandych wzięła udział w odbywających się w Toruniu uroczystościach 14. Dziękczynienia w Rodzinie.
Minister Małgorzata Paprocka wzięła udział w uroczystości upamiętniającej zdobycie przez Batalion „Zośka” obozu „Gęsiówka”.
Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot wziął udział w uroczystości upamiętniającej mieszkańców stolicy, którzy zginęli w czasie Powstania Warszawskiego 1944.
Projekt Zdrowe Życie stanowi ważny wkład Pary Prezydenckiej w bezpieczeństwo zdrowotne Polaków – podkreślała Grażyna Ignaczak-Bandych, Szef Kancelarii Prezydenta RP w internetowej telewizji wPolsce.pl.
W najbliższy weekend Mobilna Strefa Zdrowia organizowana w ramach projektu Zdrowe Życie będzie gościła w Toruniu. Oferta badań i konsultacji będzie bardzo szeroka – poinformowała w Radiu Maryja Minister Grażyna Ignaczak–Bandych, Szef KPRP.
Administracja USA wydaje się głęboko zdeterminowana, by doprowadzić do rozstrzygnięć militarnych korzystnych dla Ukrainy – powiedział szef BBN Paweł Soloch po rozmowach z przedstawicielami administracji Joe Bidena w Waszyngtonie.
Sytuacja na Ukrainie i dalsze wsparcie dla tego państwa oraz postanowienia szczytu NATO ws. wzmocnienia wschodniej flanki to główne temat rozmów szefa BBN Pawła Solocha podczas jego wizyty w USA 3 i 4 sierpnia.
Andrzej Duda: Obóz zagłady Treblinka II był jednym z głównych miejsc eksterminacji Żydów w ramach akcji „Reinhardt”. Łączę się dzisiaj z Państwem, składając hołd pamięci ofiar największej w dziejach ludzkości zbrodni Holocaustu.
Prezydenccy ministrowie oraz doradcy wzięli udział w odbywających się na terenie stolicy uroczystościach z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Cały czas pojawiają się nowe, zupełnie zaskakujące postulaty Komisji Europejskiej. Do porozumienia potrzebna jest dobra wola obu stron – mówi Minister Małgorzata Paprocka.
Wszystkie trzy elementy związane z orzeczeniem TSUE ws. działalności Izby Dyscyplinarnej zostały wypełnione; trudno zrozumieć, dlaczego wciąż jest naliczana kara finansowa dotycząca tej Izby – oceniła we wtorek w Polsat News minister Małgorzata Paprocka.
Prezydenci Polski i Litwy Andrzej Duda i Gitanas Nausėda przeprowadzą w poniedziałek i wtorek na Helu dwudniowe konsultacje poświęcone sytuacji w regionie.
Ulicami stolicy przeszedł Marsz Pamięci. Prezydenta RP Andrzeja Dudę reprezentował minister Wojciech Kolarski, który złożył wieniec przed pomnikiem Umschlagplatz.
Ministrowie Paweł Soloch i Paweł Szrot wskazują: poszerzenie Sojuszu o Szwecję i Finlandię wzmocni bezpieczeństwo regionu Morza Bałtyckiego.
O aktualnych potrzebach mieszkańców i władz Kijowa w kontekście planowanych przez KPRP kolejnych transportów z pomocą humanitarną rozmawiał Minister Jacek Siewiera z Merem Kijowa Witalijem Kliczko.