Menu rozwijane

Szef Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak–Bandych wręczyła zasłużonym pracownikom Międzynarodowych Targów Poznańskich, nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, ordery i odznaczenia.
3 czerwca 2022 roku Prezydent Andrzej Duda zainicjuje projekt „Zdrowe Życie” poświęcony profilaktyce zdrowotnej.
Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży w obliczu wojny. W wydarzeniu wziął udział Sekretarz Stanu Adam Kwiatkowski.
Wojna na Ukrainie pokazała nam, że jeden z naszych krajów przy pomocy drugiego, w tym przypadku Ukraina przy pomocy Polski, jest w stanie zmienić zupełnie postrzeganie geopolityki – mówi Jakub Kumoch, Szef Biura Polityki Międzynarodowej.
Minister Grażyna Ignaczak–Bandych wzięła udział w uroczystości wręczania odznaczeń państwowych podczas obchodów 90–lecia Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej–Curie.
Prezydent Andrzej Duda spotka się w piątek – w Dniu Samorządu Terytorialnego – z samorządowcami, wręczy odznaczenia i wygłosi również okolicznościowe przemówienie – zapowiedział Wiceszef KPRP Piotr Ćwik.
W Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem odbyła się uroczysta msza św. inaugurująca XXX Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”.
Gościem „Rozmowy Dnia” był Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Rozmowa dotyczyła między innymi wystąpienia Prezydenta Andrzeja Dudy na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.
W Polskim Radiu 24 Paweł Szrot, szef Gabinetu Prezydenta RP mówił m.in. o celu zbliżającej się wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Egipcie.
Do czasu wypełnienia braków, zwłaszcza w obronie powietrznej, musimy zabiegać o zwiększoną obecność sojuszników – powiedział szef BBN Paweł Soloch podczas konferencji Defence24 Day.
W audycji W samo południe" w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Dera z KPRP. Minister podkreślił również znaczenie postawy Prezydenta Andrzeja Dudy, który występuje na światowym forum jako rzecznik Ukrainy.
We wtorek odbyło się cykliczne spotkanie doradców Prezydenta RP. W spotkaniu uczestniczył, koordynujący prace doradców, minister Piotr Ćwik, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP.
Zawsze jest ryzyko, ale pan Prezydent jest politykiem odważnym i dla dobra naszej ojczyzny, dla dobra bezpieczeństwa w naszej części Europy, jego zadaniem jest takie działania wykonywać – powiedział Szef Gabinetu Prezydenta RP, pytany o wizytę Andrzeja Dudy w Ukrainie.
O formach pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy dyskutowała prezydencka Rada ds. Społecznych Narodowej Rady Rozwoju.
Nowy traktat polsko–ukraiński mógłby być wzorowany np. na traktacie elizejskim i nosić nazwę traktatu sarmackiego czy paktów sarmackich – powiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.