Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 10 października 2015

Spotkanie z "frankowiczami" w Pałacu Prezydenckim

  |   Spotkanie z "frankowiczami" w Pałacu Prezydenckim Spotkanie z "frankowiczami" w Pałacu Prezydenckim Spotkanie z "frankowiczami" w Pałacu Prezydenckim Spotkanie z "frankowiczami" w Pałacu Prezydenckim Spotkanie z "frankowiczami" w Pałacu Prezydenckim Spotkanie z "frankowiczami" w Pałacu Prezydenckim Spotkanie z "frankowiczami" w Pałacu Prezydenckim

 Minister Maciej Łopiński przyjął w sobotę przedstawicieli osób, które zaciągnęły kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich.

 

Uczestnicy sobotniej manifestacji przed Pałacem Prezydenckim, którą zorganizowało stowarzyszanie "Stop Bankowemu Bezprawiu” przekazali na ręce prezydenckiego ministra petycję. Znalazły się w niej postulaty m.in. likwidacji bankowego tytułu egzekucyjnego (BTE) i wstrzymania egzekucji prowadzonych na jego podstawie, przewalutowania kredytów po kursie z dnia wypłaty, administracyjnego usunięcia klauzul niedozwolonych w umowach z bankami oraz ograniczenia odpowiedzialności dłużników do wartości nieruchomości.

 

Prezydent Andrzej Duda mówił w kampanii wyborczej, że należy przewalutować kredyty we frankach, tak, aby były spłacane po kursie z dnia ich zaciągnięcia. Spotkał się też wówczas z przedstawicielami ruchu "Stop Bankowemu Bezprawiu". (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu