przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 5 grudnia 2017

Uroczystości barbórkowe z udziałem Ministrów KPRP i Doradców Prezydenta RP

  |   W uroczystości, w imieniu Prezydenta RP, wzięła udział Minister Halina Szymańska. (fot. Tomasz Folta) W uroczystości, w imieniu Prezydenta RP, wzięła udział Minister Halina Szymańska. (fot. Tomasz Folta) W uroczystości, w imieniu Prezydenta RP, wzięła udział Minister Halina Szymańska. (fot. Tomasz Folta) W uroczystości, w imieniu Prezydenta RP, wzięła udział Minister Halina Szymańska. (fot. Tomasz Folta) W uroczystości, w imieniu Prezydenta RP, wzięła udział Minister Halina Szymańska. (fot. Tomasz Folta) W uroczystości, w imieniu Prezydenta RP, wzięła udział Minister Halina Szymańska. (fot. Tomasz Folta) W uroczystości, w imieniu Prezydenta RP, wzięła udział Minister Halina Szymańska. (fot. Tomasz Folta) W uroczystości, w imieniu Prezydenta RP, wzięła udział Minister Halina Szymańska. (fot. Tomasz Folta)

Szef Kancelarii Prezydenta minister Halina Szymańska uczestniczyła w uroczystościach organizowanych przez KGHM Polska Miedź S.A w Lubinie, gdzie odczytała słowa Prezydenta oraz w jego imieniu wręczyła odznaczenia państwowe - 29 Medali za Długoletnią Służbę, nadanych za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

 

Zobacz także: List Prezydenta z okazji Dnia Górnika „Z okazji Barbórki, tradycyjnego górniczego święta, składam najlepsze życzenia i wyrazy najwyższego uznania dla wszystkich osób zatrudnionych w polskim przemyśle wydobywczym” - napisał Prezydent RP w liście skierowanym do uczestników tegorocznych obchodów święta górników.

 

Podkreślił, że "wydobywanie z Ziemi jej skarbów, mimo udogodnień związanych z postępem technicznym, nadal wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, lecz także trudu, wytrwałości i hartu ducha". - Nadal może też, niestety, kosztować zdrowie i życie. Składam hołd wszystkim polskim górnikom, którzy zginęli, wykonując swoją pracę dla dobra współrodaków - napisał Andrzej Duda.

 

W uroczystościach barbórkowych, organizowanych od piątku 1 grudnia w całej Polsce, w imieniu Prezydenta RP, wzięli również udział:

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.