przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 2 grudnia 2017

Minister Łapiński: W projektach ustaw o KRS i SN uwzględniono warunki brzegowe Prezydenta

- W tej chwili wydaje się, że w projektach ustaw o KRS i SN zachowane zostały wszystkie warunki brzegowe Prezydenta - ocenił, podczas dyskusji w radiowej Trójce, rzecznik Prezydenta Andrzeja Dudy, Minister Krzysztof Łapiński.

 

Zobacz także: "Nie zgodzę się na powrót do rozwiązań, które zakwestionowałem w lipcu" W mijającym tygodniu sejmowa komisja sprawiedliwości skończyła prace nad prezydenckimi projektami o Sądzie Najwyższym. Przyjęła wszystkie poprawki PiS. W najbliższą środę w Sejmie odbędzie się II czytanie tego projektu oraz projektu o Krajowej Radzie Sądownictwa, którym komisja zajmowała się we wtorek.

 

Krzysztof Łapiński, pytany w radiowej Trójce, jakie jest stanowisko Andrzeja Dudy odnośnie wniesionych poprawek, przyznał: - Prezydent mówił, że jest kilka rzeczy, na których mu bardzo zależy - warunków brzegowych.

 

Wyjaśnił, że od ich zachowania zależy ostateczny podpis głowy państwa pod nowelizacjami. - W skrócie: czy na koniec tych prac, Prezydent pozna swoje ustawy (...). I w tej chwili wydaje się, że te wszystkie warunki brzegowe zostały zachowane - powiedział prezydencki rzecznik.

 

Jak dodał: - Spokojnie poczekamy do kolejnych czytań, do tego, czy w toku prac w Sejmie czy w Senacie nic nie zostanie zmienione - podkreślił. Zaznaczył, że dopiero kiedy Prezydent uważnie przeczyta ustawy po poprawkach, będzie podejmował decyzję. (KP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.