przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 4 grudnia 2017

Upamiętnienie 75. rocznicy powstania Rady Pomocy Żydom „Żegota”

  |   W ramach obchodów minister uczestniczył w prezentacji tzw. kwitów „Żegoty” – nowych obiektów Wystawy Stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN W ramach obchodów minister uczestniczył w prezentacji tzw. kwitów „Żegoty” – nowych obiektów Wystawy Stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN W ramach obchodów minister uczestniczył w prezentacji tzw. kwitów „Żegoty” – nowych obiektów Wystawy Stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN W ramach obchodów minister uczestniczył w prezentacji tzw. kwitów „Żegoty” – nowych obiektów Wystawy Stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN W ramach obchodów minister uczestniczył w prezentacji tzw. kwitów „Żegoty” – nowych obiektów Wystawy Stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN W ramach obchodów minister uczestniczył w prezentacji tzw. kwitów „Żegoty” – nowych obiektów Wystawy Stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN W ramach obchodów minister uczestniczył w prezentacji tzw. kwitów „Żegoty” – nowych obiektów Wystawy Stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN W ramach obchodów minister w imieniu Prezydenta RP, złożył wieniec przed Pomnikiem Żegoty na warszawskim Muranowie W ramach obchodów minister w imieniu Prezydenta RP, złożył wieniec przed Pomnikiem Żegoty na warszawskim Muranowie W ramach obchodów minister w imieniu Prezydenta RP, złożył wieniec przed Pomnikiem Żegoty na warszawskim Muranowie

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy minister Wojciech Kolarski wziął udział w uroczystości 75. rocznicy powstania Rady Pomocy Żydom „Żegota”.

W ramach obchodów minister uczestniczył w prezentacji tzw. kwitów „Żegoty” – nowych obiektów Wystawy Stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz, w imieniu Prezydenta RP, złożył wieniec przed Pomnikiem Żegoty na warszawskim Muranowie.


Rada Pomocy Żydom „Żegota” powstała 4 grudnia 1942 roku przy Delegaturze Rządu RP na Kraj. Kontynuowała pracę założonego pod koniec września 1942 roku Tymczasowego Komitetu Pomocy Żydom. W skład Rady weszli przedstawiciele polskich i żydowskich organizacji politycznych. Działająca do początku 1945 roku „Żegota” była jedyną w okupowanej przez Niemców Europie instytucją państwową ratującą Żydów od zagłady. (KP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.