przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 11 stycznia 2018

Minister Mucha: Prezydent przeciw aborcji eugenicznej

Prezydent Andrzej Duda jest przeciwny aborcji eugenicznej -  oznajmił wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha, odpowiadając na pytanie, czy Prezydent podpisze ustawę zaostrzającą przepisy dotyczące aborcji.

 

Podkreślił jednak, że projekt tej ustawy wciąż "jest w toku prac legislacyjnych".

 

- Podkreślić należy, że zawsze jest tak (...), że Prezydent rozważa ustawę wtedy, kiedy w ostatecznym kształcie ona jest już mu przedłożona po zakończeniu prac parlamentarnych – tłumaczył prezydencki minister. - Prezydent według mojej wiedzy jest przeciwnikiem aborcji eugenicznej - dodał.

 

Zobacz także: Prezydent dla „Gościa Niedzielnego”: Chcę bardzo dobrej zmiany Paweł Mucha przypomniał również, że Prezydent wypowiadał się w sprawie ustawy aborcyjnej. Wtedy wyjaśniał  m.in., że kiedy umożliwia ona aborcję na przykład dzieci z zespołem Downa, to "prawo w tym zakresie powinno ulec zmianie".  - Pan Prezydent jest stały w poglądach – powiedział wiceszef KPRP.

 

Dopytywany, czy Prezydent jest zwolennikiem zmian w ustawie, Paweł Mucha oznajmił, że " to nie jest inicjatywa Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, ale tak jak z każdą ustawą - pan Prezydent będzie się na końcu do niej odnosił". (PAP/BZ)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.