Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 13 stycznia 2018

Spotkanie ministra Muchy z działaczem opozycji antykomunistycznej Stanisławem Wądołowskim

  |   Spotkanie ministra Muchy z działaczem opozycji antykomunistycznej Stanisławem Wądołowskim (fot. Łukasz Szełemej) Spotkanie ministra Muchy z działaczem opozycji antykomunistycznej Stanisławem Wądołowskim (fot. Łukasz Szełemej) Spotkanie ministra Muchy z działaczem opozycji antykomunistycznej Stanisławem Wądołowskim (fot. Łukasz Szełemej) Spotkanie ministra Muchy z działaczem opozycji antykomunistycznej Stanisławem Wądołowskim (fot. Łukasz Szełemej) Spotkanie ministra Muchy z działaczem opozycji antykomunistycznej Stanisławem Wądołowskim (fot. Łukasz Szełemej) Spotkanie ministra Muchy z działaczem opozycji antykomunistycznej Stanisławem Wądołowskim (fot. Łukasz Szełemej) Z okazji 80. urodzin Stanisław Wądołowski otrzymał pióro i książkę z dedykacją Prezydenta Andrzeja Dudy.(fot. Łukasz Szełemej)

Minister Paweł Mucha odwiedził legendarnego działacza opozycji antykomunistycznej Stanisława Wądołowskiego. Przekazał mu - w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy - życzenia z okazji 80. urodzin.

 

- Nie spodziewałem się, jestem skromnym człowiekiem, nie sięgam wysoko. Owszem, brałem udział w jednym i drugim strajku, starałem się, żeby jak najmniej ludzi zginęło w czasie Solidarności, później starałem się, żeby był to ruch pokojowy, żeby ludzie nie ginęli i to się udało. Warto było pracować na rzecz drugiego człowieka -  mówił jubilat podczas spotkania.

 

Stanisław Wądołowski otrzymał pióro i książkę z dedykacją Prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Wądołowski był organizatorem strajków w 1970 roku i wiceszefem szczecińskiej „Solidarności”. Był internowany i wielokrotnie zatrzymywany. Po 1989 roku Stanisław Wądołowski dwukrotnie uzyskał mandat posła na Sejm.

Poleć znajomemu