Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 21 stycznia 2018

Min. Łapiński: Powinniśmy potępiać organizacje odwołujące się i do nazizmu i do komunizmu

Wszyscy powinniśmy stać na gruncie konstytucji, potępiać i zwalczyć zarówno organizacje odwołujące się do nazizmu, jak i komunizmu, a więc potępiać tych, którzy przychodzą ze swastykami, jak i tych, którzy przychodzą z sierpem i młotem - powiedział w niedzielę w TVN24 rzecznik Prezydenta RP minister Krzysztof Łapiński.

 

Odniósł się w ten sposób do tego, że "Superwizjer" TVN24 ujawnił w sobotę wyniki swego dziennikarskiego śledztwa dotyczące działalności niektórych polskich środowisk narodowych, m.in. Stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność".

 

- My od wielu lat walczymy, często bezskutecznie, z kłamstwem o „polskich obozach koncentracyjnych”. Takie zachowania czy takie ruchy, czy takie w cudzysłowie imprezy też na arenie międzynarodowej Polsce nie będą służyć, bo znowu będą powielać jakieś kłamstwa o „Polsce nazistowskiej” czy nazistach - dodał minister Łapiński.

 

Rzecznik prezydenta podkreślił, że Polska była pierwszą ofiarą niemieckiego nazizmu. - I właśnie takie zachowania (jak pokazane w reportażu ) niestety też wpisują się w kolejne kłamstwo o „polskich obozach” - ocenił.  (PAP/MK)

Poleć znajomemu