Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 24 stycznia 2018

Minister Łapiński: Prezydent i premier wspólnie będą w Davos działać na rzecz Polski

Najważniejszym celem wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy na Forum Ekonomicznym w Davos jest zachęcanie inwestorów do kierowania swoich środków do Polski - powiedział w środę minister Krzysztof Łapiński.

 

Zobacz także: Prezydent: Będziemy promować Polskę oraz zachęcać do inwestowania u nas Prezydent na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos PL/ENG Od wtorku wieczorem Prezydent bierze udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, gdzie m.in. spotka się z szefami rządów i państw.

 

Rzecznik Prezydenta pytany w środę w radiu Plus, czy Andrzej Duda udał się do Davos w jakimiś konkretnym celu, odpowiedział, że zasadniczym celem głowy państwa jest „lobbowanie za Polską i zachęcanie inwestorów do kierowania swoich środków do Polski”. - To może być taka zachęta do działania. Jeśli inwestorzy czy ważne postaci biznesu spotykają się z Prezydentem i to Prezydent zachęca do inwestowania, Prezydent przekonuje - to też ma swoją wagę – podkreślił Krzysztof Łapiński.

 

Minister dodał, że w Davos nasz kraj będą reprezentowali zarówno Prezydent, jak i premier Mateusz Morawiecki. - Myślę, że wspólnie obaj panowie będą działać na rzecz Polski  - podkreślił.

 

Dopytywany, czy podczas spotkań Prezydent poruszy temat uruchomienia artykułu 7.1 wobec Polski przez KE, Krzysztof Łapiński odparł, że to zależy od okoliczności. - Podejrzewam, że jeśli będą pytania czy wątpliwości, to przede wszystkim i premier, i Prezydent będą reprezentować polskie stanowisko i bronić naszych racji; przekonywać, że uruchomienie tego artykułu wobec Polski jest bezzasadne i nie powinno mieć miejsca – stwierdził prezydencki minister. (PAP/BZ)

Poleć znajomemu