przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 29 stycznia 2018

Krzysztof Szczerski po spotkaniu z ambasador Izraela: Rozmowa była trudna i szczera

  |   Minister przedstawił pozytywne oczekiwania co do przebiegu prac grup eksperckich, których powołanie uzgodniono podczas rozmów premierów Mateusza Morawieckiego i Benjamina Netanjahu Minister przedstawił pozytywne oczekiwania co do przebiegu prac grup eksperckich, których powołanie uzgodniono podczas rozmów premierów Mateusza Morawieckiego i Benjamina Netanjahu

- Przedstawiłem zdecydowanie krytyczną ocenę głosów pojawiających się w Izraelu w sprawie noweli ustawy o IPN oraz warunki, które pozwolą na normalizacje debaty - powiedział Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski po spotkaniu z ambasador Izraela Anną Azari.

 

Minister przedstawił też oczekiwania co do przebiegu prac grup eksperckich, których powołanie uzgodniono podczas rozmów premierów obu krajów Mateusza Morawieckiego i Benjamina Netanjahu.

 

- Podkreśliłem też wagę dobrych relacji Polski i Izraela w kontekście polityki globalnej - dodał prezydencki minister.

 

Rozmowa, która odbyła się na prośbę strony izraelskiej, była związana ze sprzeciwem Tel Awiwu wobec uchwalonej w piątek przez Sejm nowelizacji ustawy o IPN.

 

Minister Szczerski poinformował, że zdał relację Prezydentowi Andrzejowi Dudzie ze spotkania z panią ambasador. Ponadto był w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, gdzie także przedstawił przebieg rozmowy z Anną Azari oraz przekazał informację premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. (KP/PAP)

 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.