przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 3 lutego 2018

Min. Łapiński: Prezydent podejmie decyzję, którą uzna za najlepszą dla Polski

- W sprawie noweli ustawy o IPN, po głębokim rozeznaniu sprawy, Prezydent Andrzej Duda podejmie decyzję, którą będzie uważał za najlepszą dla kraju - mówił w sobotę rzecznik Prezydenta Krzysztof Łapiński. - Prezydent uważa, że Polska ma prawo do obrony swego dobrego imienia - dodał.

 

Minister Łapiński potwierdził, że nowelizacja wpłynęła w piątek do Kancelarii Prezydenta. Jak zaznaczył, zgodnie z konstytucją głowa państwa ma 21 dni na podjęcie decyzji.

 

- Prezydent uważa, że Polska jak każde inne państwo ma prawo do obrony swojego dobrego imienia i  że - jak każde inne państwo - ma prawo do obrony prawdy. Bo prawda często nie obroni się sama przed kłamstwem, tylko trzeba tę prawdę wzmacniać - powiedział w „Śniadaniu w Trójce” rzecznik Prezydenta. Zobacz także: List ministra Krzysztofa Szczerskiego do amerykańskich kongresmenów PL/ENG

 

Pytany, czy Prezydent analizuje głosy popierające oraz przeciwne nowelizacji ustawy o IPN, odpowiedział: "wszystkie głosy słyszymy i analizujemy, bo to są różne głosy, to nie jest tak, że Kancelaria Prezydenta, czy Pan Prezydent jest na nie głuchy, ślepy, zupełnie tego nie dostrzega". Dodał, że Andrzej Duda "decyzję podejmie taką - po głębokim rozeznaniu sprawy - którą będzie uważał za najlepszą dla kraju i dla swoich rodaków". (PAP, MK)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.