Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 10 lutego 2018

Szef BBN: Mamy stały i bardzo dobry kontakt z szefem MON

Mamy stały i bardzo dobry kontakt z ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem; wszystkie niezbędne informacje otrzymujemy z należytym wyprzedzeniem -  zapewnił w sobotę szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

 

Szef BBN pytany w Radiowej Trójce o relacje między ośrodkiem prezydenckim a MON, odpowiedział: "mamy bardzo stały i bardzo dobry kontakt z panem ministrem Błaszczakiem". - Wszystkie niezbędne informacje, które są w kompetencji pana ministra, nie pana prezydenta, otrzymujemy z należytym wyprzedzeniem - mówił, odnosząc się do pytania m.in. o zmiany kadrowe w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

 

Minister Soloch został również zapytany, czy zmiany w MON są zgodne z oczekiwaniami Prezydenta Andrzeja Dudy. Odpowiedział, że prezydent oczekuje bezpośredniego kontaktu i dobrej współpracy z ministrem.


Szef BBN skomentował też prace zespołu, który opracuje zmiany w systemie kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi. BBN i MON w ubiegłym tygodniu we wspólnym komunikacie zapowiedziały, że zmiany będą dokonywane w ścisłej współpracy strony prezydenckiej i rządowej.

 

- Ten zespół od ubiegłego tygodnia spotyka się, pracuje - wyjaśnił. - Pewne ustalenia, jak zostaną sprecyzowane, to na pewno zostaną ogłoszone - zapewnił. Jak dodał, nie chce mówić o "nieformalnych ustaleniach, które już nastąpiły".(PAP/KG)
 

Poleć znajomemu