przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 21 lutego 2018

Szef BBN: minister obrony narodowej przedstawił 14 kandydatów na awanse generalskie

 

 

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak przedstawił 14 kandydatów na nominacje generalskie; są to w większości oficerowie pełniący stanowiska dowódcze - poinformował w środę szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Nie podał konkretnych nazwisk kandydatów. Jak dodał, z ich ujawnieniem należy poczekać na zakończenie czynności formalnych.

 

Dopytywany przez dziennikarzy, czy zaproponowane przez obecnego szefa MON kandydatury pokrywają się z tymi, które przedstawiał b. minister Antoni Macierewicz, Paweł Soloch przyznał, że "jest oczywiste, że pewne nazwiska, dotyczące np. najwyższych dowódców (...) się powtarzają".

 

Szef BBN oświadczył też, że zarówno on sam, jak i Prezydent Andrzej Duda, nie zmienili zdania, co do potrzeby awansu dla szefa Sztabu Generalnego WP, którą to funkcję pełni obecnie gen. broni Leszek Surawski.

 

Pytany, czy widzi dużą różnicę jakości współpracy z MON, ocenił, że "zostało odblokowanych wiele tematów" i jest "pewne istotne przyspieszenie". - Jest też wiele dobrej kontynuacji z poprzedniego okresu - zastrzegł.

 

Szef BBN był też pytany, czy podziela optymizm ministra obrony, zdaniem którego możliwe jest podpisanie umowy z Amerykanami na dostawę systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot "z końcem pierwszego kwartału 2018 r.".

 

- Wierzę i w to, co mówi pan minister Błaszczak, i rzeczywiście wierzę w tempo prac, które były podjęte wcześniej, są kontynuowane i tak, podzielam ten optymizm - odpowiedział.

 

Poinformował jednocześnie, że uzgodnienia dotyczące Systemu Kierowania i Dowodzenia są "bardzo zaawansowane". (PAP/KP)

 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.