Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 24 lutego 2018

Spotkanie ministra Kwiatkowskiego z osobami zasłużonymi dla polskości Lwowa oraz polskimi Kombatantami

  |   Kolejna akcja pomocowa skierowana do Rodaków mieszkających na Wschodzie Kolejna akcja pomocowa skierowana do Rodaków mieszkających na Wschodzie Kolejna akcja pomocowa skierowana do Rodaków mieszkających na Wschodzie Kolejna akcja pomocowa skierowana do Rodaków mieszkających na Wschodzie Kolejna akcja pomocowa skierowana do Rodaków mieszkających na Wschodzie

Drugi dzień wizyty na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski rozpoczął od spotkań z osobami zasłużonym dla polskości Lwowa oraz polskimi Kombatantami. Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta odwiedził m.in. panią Jadwigę Zappe, która w 1942 roku wstąpiła w szeregi Armii Krajowej jako łączniczka oraz pana Grzegorza Wiwera, który jako roczne dziecko wraz z rodziną został zesłany na Syberię. W imieniu Pary Prezydenckiej zostały im przekazane upominki oraz sprzęt AGD, wózek inwalidzki i konwektor gazowy do ogrzewania.

 

Zobacz także: Kolejna akcja pomocowa skierowana do Rodaków mieszkających na Wschodzie Minister Kwiatkowski odwiedził Sobotnio-Niedzielną Szkołę Języka Polskiego w Żółkwi prowadzoną przez siostry Dominikanki oraz spotkał się z panią Heleną Zawieruchą-prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej - oddział w Żółkwi.

 

Sekretarz Stanu złożył również kwiaty na grobie Hetmana S. Żółkiewskiego w Kolegiacie w Żółkwi oraz uczestniczył we mszy świętej w Katedrze Lwowskiej, celebrowanej w intencji ofiar zbrodni w Hucie Pieniackiej – w przededniu oficjalnych uroczystości 74. rocznicy oraz spotkał się z członkami Stowarzyszenia Huta Pieniacka. 

 

RELACJA Z PIERWSZEGO DNIA WIZYTY MINISTRA KWIATKOWSKIEGO NA UKRAINIE >> 

Poleć znajomemu