Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 2 marca 2018

Spotkanie Weteranów walk o Niepodległość RP w Belwederze

  |   Podczas spotkania weteranów w Belwederze świętowano Jubileusz 90. urodzin sędziego Bogusława Nizieńskiego Na uroczystości był obecny minister Wojciech Kolarski, który odczytał list Prezydenta RP Podczas spotkania weteranów w Belwederze świętowano Jubileusz 90. urodzin sędziego Bogusława Nizieńskiego Podczas spotkania weteranów w Belwederze świętowano Jubileusz 90. urodzin sędziego Bogusława Nizieńskiego Na uroczystości był obecny minister Wojciech Kolarski, który odczytał list Prezydenta RP Na uroczystości był obecny minister Wojciech Kolarski, który odczytał list Prezydenta RP Major Bogusław Nizieński pseudonim „Sokół”, żołnierz Armii Krajowej i Narodowej Organizacji Wojskowej. Podczas spotkania weteranów w Belwederze świętowano Jubileusz 90. urodzin sędziego Bogusława Nizieńskiego Podczas spotkania weteranów w Belwederze świętowano Jubileusz 90. urodzin sędziego Bogusława Nizieńskiego

„Dziękuję za to, że należąc do pokolenia wyrosłego w odrodzonej II Rzeczypospolitej, przez pół wieku zniewolenia naszej Ojczyzny przeniósł Pan nieskalany etos niepodległości” – napisał Prezydent Andrzej Duda w liście do sędziego Bogusława Nizieńskiego.

 

Zobacz także: List Prezydenta RP z okazji jubileuszu 90. urodzin sędziego Bogusława Nizieńskiego Spotkanie Weteranów walk o Niepodległość RP i żołnierzy Drugiej Konspiracji Niepodległościowej - które odbyło się w piątek w  Belwederze -  stało się okazją do świętowania jubileuszu 90. urodzin Bogusława Nizieńskiego, żołnierza Armii Krajowej, działacza Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

 

W liście odczytanym przez obecnego na uroczystości ministra Wojciecha Kolarskiego, Prezydent podziękował Bogusławowi Nizieńskiemu za długoletnią służbę państwu polskiemu.

 

„Cała Pana długa droga życiowa stanowi przykład i dowód na to, że kierując się fundamentalnymi zasadami etycznymi, można przejść przez najtrudniejsze nawet doświadczenia, ocalając prawość i wolność wewnętrzną” – podkreślił Andrzej Duda. 

 

Prezydent wyraził także wdzięczność za współpracę w Kapitule Orderu Orła Białego. „Dziękuję za to, że pełniąc godność Kanclerza najwyższego odznaczenia państwowego Rzeczypospolitej, pozostaje Pan depozytariuszem idei wolnej, suwerennej Polski” - napisał w liście. 

 

Major Bogusław Nizieński, pseudonim „Sokół” w czasie II wojny był żołnierzem Armii Krajowej i Narodowej Organizacji Wojskowej.  Po wojnie działał w antykomunistycznej organizacji WiN. Sędzia, działacz Solidarności, Kanclerz Kapituły Orderu Orła Białego, Przewodniczący Rady do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych przy Szefie Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w piątek obchodził 90. rocznicę urodzin. (WP)

 

 

 

Poleć znajomemu