Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 19 marca 2018

Minister Szczerski: Polska i Niemcy powinny zrobić wszystko, żeby Europy nikt nie podzielił

  |   Briefing Szefa Gabinetu Prezydenta RP Krzysztofa Szczerskiego po spotkaniu Prezydenta Andrzeja Dudy z Kanclerz Niemiec Angelą Merkel Briefing Szefa Gabinetu Prezydenta RP Krzysztofa Szczerskiego po spotkaniu Prezydenta Andrzeja Dudy z Kanclerz Niemiec Angelą Merkel Briefing Szefa Gabinetu Prezydenta RP Krzysztofa Szczerskiego po spotkaniu Prezydenta Andrzeja Dudy z Kanclerz Niemiec Angelą Merkel

Jako stabilne rządy Warszawy i Berlina powinniśmy zrobić wszystko, żeby Europy nikt nie podzielił, ani z zewnątrz, ani od wewnątrz - powiedział Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski po spotkaniu Prezydenta Andrzeja Dudy z Kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

 

Zobacz także: Prezydent: Ta wizyta pokazuje, że kontakty polsko-niemieckie są bardzo dobre [PL/ENG] Jak podkreślił prezydencki minister na briefingu prasowym, rozmowa polityków poświęcona była m.in. uwarunkowaniom geopolitycznym dzisiejszego świata, bezpieczeństwu naszego regionu i bezpieczeństwu całej wspólnoty euroatlantyckiej. Wśród tematów poruszonych podczas spotkania wymienił ponadto rozwój współpracy obronnej w Europie, przyszłość UE i NATO oraz relacje ze Stanami Zjednoczonymi, m.in. w wymiarze ekonomicznym.

 

Rozmawiano o przyszłości współpracy gospodarczej i handlowej między USA i Unią Europejską. - Zarówno Polska, jak i Niemcy stoją na stanowisku, że jesteśmy obrońcami wolnego handlu, chcielibyśmy, żeby te więzi euroatlantyckie były bardzo silne w wymiarze ekonomicznym, ale także w wymiarze współpracy politycznej - mówił Krzysztof Szczerski.

 

Podczas spotkania, podkreślono również, że jest bardzo wielu zewnętrznych graczy, którzy chcieliby podzielić Europę. - My, jako te stabilne rządy Berlina i Warszawy, powinniśmy zrobić wszystko, żeby Europy nikt nie podzielił - ani z zewnątrz, ani wewnątrz - mówił prezydencki minister. (KP)

 
 

 

Poleć znajomemu