Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 20 marca 2018

Minister Łapiński: Kwestia reparacji pojawia się w rozmowach polsko-niemieckich

Niemiecka strona ma pełną świadomość, że kwestia reparacji funkcjonuje w relacjach polsko-niemieckich - ocenił rzecznik Prezydenta Krzysztof Łapiński. Według niego, Prezydent Andrzej Duda czeka na ekspertyzę rządu w tej sprawie.

 

Zobacz także: Prezydent: Ta wizyta pokazuje, że kontakty polsko-niemieckie są bardzo dobre [PL/ENG] W poniedziałek z oficjalną wizytą przebywała w Warszawie Kanclerz RFN Angela Merkel. To druga - po Francji - wizyta zagraniczna szefowej niemieckiego rządu od jej ponownego wyboru przez Bundestag na urząd kanclerza. Merkel spotkała się z Prezydentem Andrzejem Dudą oraz premierem Mateuszem Morawieckim.

 

Minister Łapiński, pytany we wtorek w internetowym programie "Tłit WP" o to, czy w czasie któregoś z tych spotkań poruszona została sprawa reparacji, odparł, że "kwestia reparacji jest stawiana w dyskursie publicznym". Jak przypomniał, pojawiła się ona m.in. w rozmowie Andrzeja Dudy z Prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. Zobacz także: Rozmowa Prezydentów Polski i Niemiec

 

- Ta sprawa pojawia się w rozmowach politycznych i strona niemiecka ma pełną świadomość, że w Polsce czy w relacjach polsko-niemieckich ona funkcjonuje i będzie funkcjonować - stwierdził rzecznik Prezydenta. Podkreślił jednak, że „musi być zachowany pewien porządek: stanowisko rządu, ekspertyzy, analizy po to, żeby być uzbrojonym w narzędzia prawne”. (PAP/BZ)

Poleć znajomemu