przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 23 marca 2018

Minister Halina Szymańska na Europejskim Forum Rolniczym

W piątek, w Jasionce rozpoczęło się dwudniowe Europejskie Forum Rolnicze. Jednym z jego głównych tematów jest Wspólna Polityka Rolna po 2020 roku. W wydarzeniu wzięła udział minister Halina Szymańska, która odczytała list Prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do uczestników Forum. 

 

Zobacz także: List Prezydenta RP do uczestników Europejskiego Forum Rolniczego „Polska, jeden z wiodących producentów i eksporterów żywności w Unii Europejskiej, wdrażający coraz więcej technologii służących podniesieniu jakości i wydajności produkcji rolnej – a przez to również modernizacji i międzynarodowej konkurencyjności rolnictwa Unii jako całości – ma prawo i obowiązek udziału w kształtowaniu wspólnej polityki rolnej” - napisał Andrzej Duda.

 

Organizowana od wielu lat konferencja w Jesionce jest miejscem spotkań i dyskusji wybitnych promotorów europejskiej i krajowej polityki wobec rolnictwa i terenów wiejskich z całej Europy, m.in. komisarzy z Komisji Europejskiej, Komisji ds. Rolnictwa Parlamentu Europejskiego, ministrów ds. rolnictwa z wielu krajów naszej części Europy. 

 

Szef Kancelarii Prezydenta RP uczestniczyła także w uroczystości wręczenia Nagrody im. Józefa Ślisza. 

 

„Najserdeczniej gratuluję tegorocznemu laureatowi tego prestiżowego wyróżnienia” - napisał Prezydent w liście. - „Wszystko to stało się możliwe dzięki niezwykłej odwadze i wytrwałości, z jakimi nie tylko Józef Ślisz i działacze opozycji demokratycznej w PRL, ale też miliony zwykłych Polaków trwały przy ideałach solidarności, wolności i sprawiedliwości” - podkreślił  Andrzej Duda.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.