przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 12 kwietnia 2018

Min. Dera: W kwietniu spotkanie Prezydenta z Szefem MON ws. ustawy degradacyjnej

Do końca kwietnia odbędzie się spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z szefem MON i organizacjami kombatanckimi; myślę, że po spotkaniu będzie można powiedzieć, czy Prezydent przygotuje nowy projekt ustawy degradacyjnej - powiedział w programie  „Graffiti” na antenie Polsat News  Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera.

 

Prezydencki minister pytany w czwartek o ustawę degradacyjną odpowiedział, że Prezydent, wetując ją, zapowiadał spotkania w tej sprawie i „w ciągu kilku dni, na pewno do końca kwietnia, odbędzie się spotkanie Prezydenta z Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem, z szefem Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Janem Kasprzykiem, organizacjami kombatanckimi.  - Myślę, że na tym spotkaniu dojdzie do ustaleń - dodał.

 

Pod koniec marca Prezydent  poinformował, że nie podpisze ustawy degradacyjnej i kieruje ją do ponownego rozpatrzenia przez Sejm, podkreślając, że nie jest to łatwa decyzja - Chciałbym, aby te sprawy zostały załatwione; ale nie w ten sposób - mówił Andrzej Duda. Ustawa degradacyjna pozbawia stopni wojskowych członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego i daje możliwość pozbawiania takich stopni osób i żołnierzy rezerwy, którzy w latach 1943-1990 swoją postawą „sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu”. ( PAP/WP) 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.