przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 15 kwietnia 2018

Minister Łapiński: Prezydent cieszy się z wszelkich inicjatyw w debacie o konstytucji

Prezydent Andrzej Duda zorganizuje 26 kwietnia debatę konstytucyjną z udziałem ekspertów i samorządowców - zapowiedział rzecznik Prezydenta Krzysztof Łapiński. - To będzie podsumowanie wielu dyskusji, które się toczyły we wszystkich miastach wojewódzkich – dodał minister w programie "Śniadanie w Polsat News".

 

Jego zdaniem konwencja spotkania przewiduje, że "z udziałem Prezydenta, wśród ekspertów i obywateli, będzie można porozmawiać o konstytucji".

 

Nawiązując do rozsyłanej przez PiS do naukowców ankiety w sprawie zmian w konstytucji, Krzysztof  Łapiński zapewnił, że "Prezydent cieszy się z wszelkich inicjatyw, które dostrzegają konieczność dyskusji o konstytucji, o propozycjach zmian w konstytucji czy wszelkich debat na temat obecnej konstytucji".

 

- To nie jest tak, że Prezydent monopolizuje temat referendum konstytucyjnego, zmian w konstytucji czy dyskusji konstytucyjnej. Im więcej środowisk się w to włącza, tym lepiej - powiedział minister Łapiński.

 

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta RP z okazji Święta Narodowego 3 Maja na Placu Zamkowym 3 maja 2017 roku Prezydent Andrzej Duda ogłosił swoją inicjatywę referendum w sprawie zmian w konstytucji. Mówił, że chce, by odbyło się ono w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - 11 listopada 2018 r., albo trwało dwa dni - 10 i 11 listopada.  (PAP/BZ)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.