Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 18 kwietnia 2018

Minister Szczerski będzie rozmawiał z doradcami Prezydenta Macrona

Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski udaje się w piątek do Paryża na konsultacje polityczne z przedstawicielami Prezydenta Francji Emmanuela Macrona - doradcą dyplomatycznym Philippe’em Étienne’em oraz doradcą ds. europejskich Clémentem Beaune’em.

 

- Rozmowy będą dotyczyć współpracy polsko-francuskiej w zakresie międzynarodowego bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem agendy prac Rady Bezpieczeństwa ONZ oraz tegorocznego szczytu NATO, a także przyszłości Unii Europejskiej oraz współpracy dwustronnej - zapowiada minister Szczerski.

 

Szef Gabinetu Prezydenta RP omówi też "perspektywę wznowienia prac Trójkąta Weimarskiego na najwyższym szczeblu".

 

W Paryżu minister Szczerski weźmie również udział w spotkaniu organizowanym przez jeden z najbardziej prestiżowych francuskich think-tanków Institut Montaigne, gdzie przedstawi m.in. koncepcję Trójmorza oraz weźmie udział w uroczystym otwarciu Paris Polish Forum 2018 – corocznej konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Polaków na Sciences Po Paris (paryski Instytut Nauk Politycznych).

 

Zobacz także: Prezydent: Ta wizyta pokazuje, że kontakty polsko-niemieckie są bardzo dobre [PL/ENG] Odbudowa współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego była jednym z tematów rozmowy Prezydenta Andrzeja Dudy podczas spotkania z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w marcu w Warszawie.

 

Trójkąt Weimarski został powołany przez ministrów spraw zagranicznych w 1991 r. w celu rozwoju współpracy między Polską, Niemcami i Francją. (PAP/BZ)

Poleć znajomemu