Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 21 kwietnia 2018

Minister Mucha na obchodach 73. Rocznicy Forsowania Odry w Starych Łysogórkach

Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha reprezentował Prezydenta podczas obchodów 73. Rocznicy Forsowania Odry w Starych Łysogórkach.

 

Zobacz także: List Prezydenta RP do uczestników obchodów 73. rocznicy forsowania Odry przez 1 Armię Wojska Polskiego „Jedna z tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza mówi o ostatnich miesiącach drugiej wojny światowej, wymieniając walki na obu frontach. Zarówno przełamanie Wału Pomorskiego i zdobycie Kołobrzegu, jak też walki o Bolonię i Wilhelmshaven. Upamiętnia ona także forsowanie Odry i Nysy Łużyckiej. Uważam to za bardzo trafny i piękny symbol, bo przecież żołnierz polski walcząc na każdym szlaku bojowym i pod każdą komendą miał ten sam cel: wolność ojczyzny" – podkreślił w liście Prezydent.

 

„W miejscu wiecznego spoczynku 2 tys. poległych, jednocześnie wspominamy tych, którzy przeżyli i podjęli tutaj nad Odrą budowę nowego polskiego domu. Z wdzięcznością i uznaniem myślimy o tej wielkiej, wspaniałej, polskiej pracy, z której owoców po dziś dzień korzystamy" - kontynuował.

 

 

 

Poleć znajomemu